Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Son Makaleler


 • Evde Yaşlı Bakım Hizmetlerimizle Yanınızdayız

   

  Bursa evde yaşlı bakım hizmetleri, yaşlı bireylerin kendi yaşam alanları içerisinde sunulan sağlık hizmetlerdir. Bu hizmetin en önemli faydalarından birisi, kişiselleştirilebiliyor olmasıdır. Yaşlı bireyin ihtiyaçları ve aldığı tedaviye göre şekillendirilen bu hizmet, özellikle yatağa bağımlı bireyler için oldukça önemlidir. Çünkü bu bireylerin tahlil ve tıbbi bakımlarının tamamı, uzman kişiler tarafından evlerinde verilmektedir.

  Sağlık Alanında Uzman Personelden Evde Yaşlı Bakım Hizmetleri

  Evde yaşlı bakım hizmetleri, herkesin sunabileceği kolay bir hizmet değildir. Çünkü yaşlılık dönemi, kişilerin çevreye olan uyumlarının azaldığı bir dönemdir. İlerleyen yaş nedeniyle çeşitli kronik hastalıkların yaşanabileceği, kişi çoklu ilaç ya da yardımcı cihaz kullanımına ihtiyaç duyabilmektedir. Tüm bu durumlar nedeniyle yaşlılara verilecek bakım hizmetlerinin mutlaka işinde uzman kişiler tarafından sunulması gerekmektedir. Özel Medicabil Evde Bakım Merkezi olarak yaşlı bakımı konusunda tecrübeli sağlık personelimiz tarafından, bireylerin evlerinde bakım hizmeti sunmaktayız.

  Yaşlı bakım hizmeti konusunda uzman bir kurum olarak yaşlı bireylere sadece fiziksel bakım hizmeti sunmuyoruz. Aynı zamanda sosyal ve psikolojik olarak da destek sunuyoruz. Çünkü yaşlılık dönemi, hem sosyal hem de psikolojik yardım gerektirebilecek hassas bir dönemdir. Bu anlamda yaşlılık dönemindeki bireylerin gereksinimlerine saygı gösterilmelidir. Bunun yanında onlara yaşlılığın hayattan kopmayı gerektirmediği düşüncesi yerleştirilmelidir. Hayatın hala yaşamaya değer olduğunu kavratmak adına dergi ve kitap okumaları sağlanabilir. Ayrıca sağlık durumları el veriyorsa kısa yürüyüşler yaptırılabilir.

  Yaşlılık dönemi sadece fiziksel olarak güç kaybının yaşandığı bir dönem değildir. Bu dönemde aynı zamanda beslenme alışkanlıkları da değişiklik gösterir.  Beslenme alışkanlıklarının gözden geçirilmesi ve daha sağlıklı olmaları için uzman kişilerce beslenme alışkanlıkları da düzenlenmelidir. Bursa evde yaşlı bakım hizmetleri kapsamında yaşlının yemekten kaçınması ve mutlaka yemesi gereken besinler ile ilgili bir liste hazırlanmalıdır.

  Evde yaşlı bakımı, özen isteyen bir hizmettir. Bakımı veren kişinin sadece yaşlı bakımı konusunda bilinçli olması yetmez. Aynı zamanda güler yüzlü ve sabırlı olması da gerekmektedir. Bu anlamda siz de kendiniz ya da bir yakınınız için güler yüzlü ve kaliteli bakım hizmeti almak istiyorsanız, Medicabil Evde Bakım Merkezi olarak her zaman yanınızdayız. https://www.medicabilevde.com/haberler.php?haber_id=9

   

   

   

  Devamı.. »
 • Cildinizdeki Doğal Parlaklık Farmasi

  Kozmetik ürün sektöründe birçok markanın var olduğunu ve her birinin de en iyi kendisi olduğun altını çizmeye çalıştığını görürüz. Bu kadar fazla çeşitlilik arasında neden Farmasi markasını tercih etmeliyiz diye sorduğunuzu ve aklınızın karıştığını da biliyoruz. Öncelikle belirtmek gerekir ki kozmetik ürünler sağlığınıza zarar vermeyecek türde ve nitelikte olmazsa hiçbir anlam ifade etmeyecektir. %100 yerli malı olan Farmasi markasında tercih edilen hiçbir üründe zarar görebilirim endişesi yaşanması mümkün değildir.

  Piyasaya sürülen her ürün sağlıklı, doğal ve kaliteli ürünler olduğu için gönlünüz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Ürün hammaddelerinde Triklosan, Fosfat, Paraben, Fithalat, ağır metaller gibi katkı maddelerine yer verilmiyor olması her yaş grubunda güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Ayrıca her bir ürün özel olarak dermatolojik testlere tabi tutulur ve sonrasında onaydan geçerek sizlere ulaşır. Farmasi Kayıt Ol başvuru formunu doldurarak sizde bu sağlıklı ürünler ile buluşabilir ve ister sadece kendiniz için ürün alabilir isterseniz de satış yaparak kar elde edebilirsiniz.

  Markayı tercih etmeniz için daha birçok neden sıralayabiliriz. Bunlardan bir tanesi de sahip olduğu ürün sertifikaları olabilir. Özellikle helal ürün sertifikasına sahip olması birçok marka arasından sıyrılmasında oldukça etkilidir. Ayrıca Farmasi Üye Ol işlemini yapıp https://farmasi.web.tr/kayit-ol/ sayfasından yaparak girişimci unvanını alabilmek oldukça kolay olduğu için sistemde yer alarak kendi farkındalığınızı kendiniz de yaratabilirsiniz. Marka ürünlerini deneyip değişimi kendiniz görünce daha kolay ikna olacaksınız. Deneme yapabilmek adına Farmasi Üyelik gerçekleştirdiğiniz andan itibaren numune ürün siparişi açabilirsiniz.

   

  Kaynak :  https://farmasi.web.tr

  Devamı.. »
 • Masaj Hizmetlerinin Fiyatları Nedir?

   

   

              Günümüzde herkesin büyük bir keyif içerisinde ve düzenli bir şekilde almaya başladığı masaj hizmetleri fiyat olarak aslına bakılırsa birçok farklı kriteri bağlı olarak değişebilmektedir. Bunlar içerisinde öncelik olarak masaj salonu şeklinde geçen merkezlerde olduğu gibi tamamen profesyonel bir yer olmasına bağlı biçimde değişebilmektedir. Aynı zamanda bu merkezlerdeki iç kısımlarda masaj hizmetlerinin yapılacağı odaların tamamen steril bir alan olarak hazırlanması ile birlikte burada kullanacak olan özel taşlar ve organik yağ seçeneklerinin yanı sıra taş zemin ile birlikte yumuşak yatak seçenekleri de yine fiyatları değişiklik yaratabilmektedir. Diğer yandan ise çevreye yerleştirilen loş Işıklar ile birlikte oluşturulan bütün kapsamdaki doğru ve güzel ortam fiyatları değiştirebilmektedir. Tabii en iyi şekilde hem fiziksel olarak hem de ruhsal açıdan rahatlamak adına mutlaka bu işlemlerin gerçekleştirilmesi önemi oldukça büyüktür.

   

   Çok uygun fiyatlarda masaj hizmetleri

   

              Özellikle birçok farklı hizmet kapsamında değişik ağrılar ve eklem ile romatizmal sorunlar kapsamında büyük bir öneme sahip olan ve günümüzde birçok farklı insanın düzenli bir şekilde yaptırdığı profesyonel masaj hizmetleri adına bu alanda büyük bir tecrübe sahibi olan uzman masözlerin etkisi ile beraber fiyatlar değişebilmektedir. Özellikle eğitim almış ve sertifika sahibi olan masözler birçok değişik masaj yöntemlerini tamamen profesyonel şekilde gerçekleştirdiğinden dolayı fiyatlar buna göre arta bilmekte ya da azalabilmektedir. Ancak bu fiyatlar her ne kadar değişse de yine de bütçeye uygun bir şekilde Zeytinburnu masaj salonuolan yerlerde bu hizmet alınabilir ve düzenli bir şekilde gerçekleştirdiği takdirde vücudun birçok farklı noktasındaki ağrılardan tamamen ya da büyük bir oranda kurtulma imkanı elde edilebilir.

   

   Farklı fiyatları kapsamında profesyonel masaj hizmetleri

   

              Standart bir şekilde haftada 2 ya da 3 kez alınabilecek olan masaj hizmetleri kapsamında özellikle kaplıcalara gidildiği zaman kurtulmak istenilen birçok değişik sorunları yine yeşilköy masaj salonu olarak geçen birçok değişik özel merkezde de bu sorunlardan daha hızlı bir şekilde kurtulma şansı elde edilebilmektedir. Tabii bütün bu kriterler kapsamında mutlaka bir masaj salonu bulunduğu zaman fiyatların da detaylı bir şekilde öğrenilerek buna göre bir tercih yapılması gerekmektedir.

  Devamı.. »
 • İzmir Medikal Hemşire Forması

  Çalışanlar için her zaman forma ve önlük gerekli ve elzem olmasından dolayı, sadece hastaneler değil, fabrikalarda bile bu gibi iş elbiselerinin büyük önemi bulunmaktadır. İşletme içerisinde tek renk yerine farklı renklerin tercih ediliyor olması ve böylelikle birimlerin de ayrılmasının daha kolay olmasından dolayı, işletmelerin çözüm ihtiyaçlarını profesyonel hizmet veren firmalar olmaktadır. Bu sayede en uygun fiyatlar ile istenilen formaları yaptırmanın mümkün olmasından dolayı, sizde ihtiyaçlarınızı buna göre giderebilir ve her zaman en iyi şekilde formalarınızı yaptırabilirsiniz. Tabi ki bu tarz iş elbiselerinin mimarının hiç kuşkusuz hemşire forması olmasından dolayı, istediğiniz özelliklerde formaları bulabileceğiniz İzmir Medikal ile artık rahatlıkla forma ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Renk, model ve istenilen ölçülerde cerrahi forma işlerinizi halleden firma sayesinde, en iyi formaları yaptırabileceksiniz. Özel dikimin yanı sıra, hazır hemşire forması da alarak ve hatta internet üzerinden www.izmirmedikal.com.tr internet sitesini kullanarak rahatlıkla sipariş verebileceğiniz için, artık sabo terlik dahi almak her anlamda daha kolay ve daha etkili olacaktır.

  Özel Cerrahi Forma 

  Siteleri üzerinden de görülebileceği gibi, her modelde ve renkte hemşire forması yaptıklarından dolayı, bu formaları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kolay yıkanabilir olması ve formunu korumasından dolayı, basit bir ütüleme ile istenilen düzlüğe kavuşacak olması ve ayrıca özel kir tutmayan yapısı ile uzunca bir süre rahatlıkla giyebileceğiniz için, artık cerrahi forma ve sabo terlik için sizde işlerinizi firma ile rahatlıkla halledebilir ve böylelikle iş elbiselerinizi satın alabilir ya da yaptırabilirsiniz.

  Hemşire Forması Fiyatları

  En uygun fiyatlar ile işlerinizi yapan İzmir Medikal sayesinde hemşire forması yaptırmak çok daha kolay olacağından dolayı ve özellikle her renkte özel kumaşlı formalar bulabileceğiniz için, artık cerrahi forma işlerinizde kaliteli hizmetleri alabilir ve en uygun fiyatlara forma yaptırabilirsiniz. İnternet siteleri üzerinden forma özelliklerini ve fiyatları alabilir ve artık istediğiniz sayıda formaya en uygun fiyatlar ile sizde sahip olabilirsiniz.

   

  Devamı.. »
 • Vichy Dercos Aminexil Clinical

   

              Saç dökülmesi sorunu birçok kişinin baş belasıdır. Özgüven eksiliği oluşturan bir sorundur. Bununla ilgili estetik cerrahi müdahalelerin yanı sıra, acısız olmasıyla daha çok tercih edilen, harici uygulanan dermatolojik ürünler de oldukça yaygın kullanılmaktadır. Piyasaya çıkarılan bu ürünlerden klinik araştırmalarıyla kullanıcıların tam not verdiği  Vichy Dercos Aminexil Clinical öne çıkmaktadır.

   

   Saç Dökülmesi Nedenleri

   

   -Saç dökülmelerinin nedenlerinin en bilineni aileden geçen kalıtımsal faktörlerdir. Anne ya da babanız bu sorunu yaşıyorsa size görülme olasılığı da yükselir. Erken yaşlarda saçlar dökülmeye başlar.

   -Hormonal nedenler. Erkeklerde testosteron hormonunun fazlalığı, kadınlarda da östrojen hormonu eksikliği saç dökülmesine yol açar. Bu hormonlar saç köklerinde yağ, toz gibi dış etkenlerle birleşip dökülmeye sebebiyet verir.

   -Strese bağlı hastalıklar.

   -Hızlı kilo kaybı

   -Yetersiz ve dengesiz beslenme tüm vücutta olduğu gibi saçlarda da olumsuz etkiye neden olur.

   -Vitamin eksiklikleri

   -Kansızlık

   -Kadınlarda menopoz

   -Saça yapılan çok yıpratıcı uygulamalar şeklinde özetlenebilir.

   

   Vichy Dercos Aminexil Clinical Saç Dökülmesini Nasıl Önler

   

   -İçerdiği aminexil saç köklerini beslemeye yardımcı olur.

   -SPF 94 saçların incelmesinin önüne geçerek güçlendirir.

   -Arjinin saçların doğal uzama sürecine katkı yapar. Vücudun doğal olarak üretemediği bir çeşit yağdır.

   -Octeine saç derisinde dengeyi sağlar

   -Termal su, olumsuz hava koşullarına karşı saçı dayanıklı kılar.

   -En hassas saç derisinde bile uygulamaya uygundur.

   

   Vichy Dercos Aminexil Clinical Kullanımı

   

              İçindeki aplikatörü ( uygulama çubuğu ) kapağı kapalı halde duran şişeye bastırarak yerleştirin. Şişenin dik durmasına özen gösterin. Aplikatörün şişeye tam oturduğundan emin olun. Pompasına baskı uygulandığı zaman akacak şekilde sabit olmasına dikkat edin. Düzgünce yerleştiğine emin olduktan sonra, saç diplerine masaj yaparak uygulama yapabilirsiniz. Saçlarınızın kuru ya da ıslak olması fark etmez. Uygulamadan sonra saçlarınızı yıkamayın. Kullanımdan sonra aplikatörü durulayın.

   

              Tavsiye edilen uygulama miktarı 6 hafta boyunca günde bir şişedir. Kullanıcı yorumlarını da göz önüne alırsak ürün gayet başarılıdır. Cerrahi bir müdahale olmadan, acısız, zahmetsiz sadece masaj yaparak saçlardaki dökülmenin önüne geçilebilmekte ve saç derisini güçlendirdiği için yeni saç çıkmasına zemin hazırlamaktadır.

  https://www.dermoeczanem.com/vichy-dercos-aminexil-pro-erkek

   

   

  Devamı.. »
RSS