Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Son Makaleler


 • Ek Öğretmen Atamasında Son Durum

  Geçtiğimiz haftalarda 20 bin sözleşmeli öğretmen alımından sonra atanamayan adayların en büyük beklentisi ek öğretmen ataması haline geldiği görülüyor.

  Birçok öğretmen adayı yerel seçimler öncesinde ek atama sayılarının açıklanmasına yönelik büyük bir kamuoyu oluşturmaya çalışıyor. Özellikle diğer senelere göre çok düşük kalan atama sayısından dolayı ve 2 senelik puanların kabul edilmesi ile birlikte büyük hak kaybına uğradıklarını düşünen Yüz binerce öğretmen adayı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan en öğretmen ataması ile ilgili resmi bir açıklama yapmasını bekliyor.

  Mart Ayının İlk Haftası Açıklama Bekleniyor

  Ek öğretmen ataması bekleyen kişiler için en önemli umut kaynağı olarak ise Mart ayı sonunda yapılacak seçimler görülüyor. Kendilerine bu atama döneminde sayısal anlamda büyük bir haksızlık yapıldığını düşünün yüz binlerce öğretmen adayı bu anlamda seçim öncesinden mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor. Daha önceki seçim önce atama açıklamaları göz önünde alındığında uzmanlar Mart ayının ilk haftasında ek öğretmen ataması ile ilgili olumlu gelişme ve açıklamaların olabileceğini ön görüyor.

  MEB Çalışmalar Devam Ediyor

  Bundan birkaç hafta önce 20 bin öğretmen atamasından sonra Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada çalışmaların devam ettiği ve birkaç hafta içerisinde ek atamanın olup olmayacağı yönünde net açıklamalarının yapıldığını ifade etmesi ile birlikte adaylar günlerdir ek atama ile ilgili resmi açıklamayı bekliyorlar.

   

   

  Devamı.. »
 • İstanbul Temizlik Şirketleri

  Geniş hizmet alanıyla faaliyet göstermekte olan temizlik şirketi farklı alanlarda yapılacak çalışmalar konusunda uzman ekibi ile talepleri karşılamaktadır.

  Kaliteli malzemelerle gerçekleştirilecek temizlik işlemleri için Şişli temizlik şirketleri arasından seçim yapmak isteyenler için firma göstermiş olduğu hassasiyet ile bu alanda en iyi şekilde hizmet alınmasını sağlamaktadır. Ev, iş yeri, hastane gibi pek çok farklı alanda yapılacak temizlik çalışmalarının yanı sıra yalı, villa gibi özel olarak gerçekleştirilecek temizlik çalışmaları konusunda yeterli bilgi ve deneyime sahip ekip ile talepleriniz karşılanmaktadır.

  Ayrıntılı şekilde yapılacak görüşmeler için https://www.bagcigrup.com.tr/sisli-temizlik-sirketleri/ adresi üzerinden firma ile iletişime geçilebilir. Firma yapmış olduğunuz her talebi kısa süre içerisinde karşılamak ve en iyi hizmeti almanızı sağlamak amacıyla itinalı şekilde çalışma yapmaktadır. Farklı alanlarda yapılacak temizlik çalışmaları konusunda yönlendirilecek olan ekip bu alanda uzman olan ekip arasından belirlenmektedir. Kadın ve erkek olarak ayarlanmış olan ekipler farklı alanlara göre belirlenmektedir. Ayrıntılı olarak yapılan görüşmeler sırasında merak ettiğiniz her türlü konuda bilgi almanız sağlanmaktadır.

  Şişli Temizlik Hizmetleri

  İstanbul Şişlide temizlik hizmeti almak isteyenler için faaliyetlerini sürdürmekte olan firma yapmış olduğu çalışmalarda kaliteli malzemelerin yanı sıra en uygun ekipman seçeneklerini kullanarak herhangi bir problem yaşanmadan temizliğin kısa süre içerisinde etkili şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Sorunsuz şekilde hizmet almak isteyenler firma ile iletişime geçerek yapacakları talepler doğrultusunda günlük ya da düzenli hizmet alabilirler.

  Kullanım alanlarınızın kirlenmesi halinde yapılacak olan profesyonel temizlik işlemleri için Şişli temizlik şirketleri arasında faaliyetlerini kesintisiz şekilde devam ettirmekte olan firma hizmete başladığı günden itibaren belirlemiş olduğu kalite standartlarıyla en iyi hizmetin adresi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Şişlide bulunduğunuz her adrese kısa süre içerisinde hizmet almanız sağlanmaktadır.

   

  Devamı.. »
 • Sultanbeyli Temizlik Şirketleri

  Evlerinizin boyutuna ve temizlik uygulamalarına göre sizlere özel olarak hazırlanan fiyatlarımız ile buradan hizmet veriyoruz. Temizlik sırasında her zaman profesyonel makinelerden yararlanıyoruz.

  Sultanbeyli temizlik şirketi kuruluşundan bu yana her zaman en iyi olmak için kendisini geliştirmektedir Müşteri esaslı gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımıza her zaman doğru müdahalelerde bulunmaya devam ediyoruz. Temizlik sırasında kullanmış olduğumuz ürünlerimiz ile Sultanbeyli’de kalitemizden söz ettiriyoruz. Sizde temizlik alanında tecrübeli ve yetişmiş personelden destek almak için hemen bizleri arayabilirsiniz.

  Anında Hizmet Veriyoruz

  Temizlik konusunda daha verimli olabilmek için kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Sultanbeyli üzerinde faaliyet gösteren şirketimiz temizlik uygulamalarını dikkatli bir şekilde tamamlamaktadır. Hizmetlerimiz konusunda daha detaylı bilgi alabilmek için hemen https://lifetemizlik.com/sultanbeyli-temizlik-sirketi/ adresimiz üzerinden şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

  Sultanbeyli temizlik şirketimiz kuruluşundan bu yana kendisini sürekli olarak güncelleyerek müşterilerini memnun edebilmeyi başarmıştır. Firmamız temizlik konusunda kalite çizgisini bozmadan yoluna devam etmektedir. Firmamız da yer alan personelimizin tamamı eğitimli kişilerden bir araya gelmektedir. Firmamız kendi bünyesinde kalite standartları ve özverisi ile güncel faaliyetlerini sürdürmektedir. Ev temizliği konusunda bu platform üzerinden yıllardır hizmet veren firmamız sahip olduğu yüzlerce referansı ile işinde ne kadar iyi olduğunu göstermektedir. Uygulamalarında her zaman müşteri memnuniyetini esas alan firmamızda çalışan deneyimli elemanlar, işe başlamadan önce eğitim almakta ve gereken tüm esaslar öğrenerek müdahale etmektedir.

  Devamı.. »
 • EMDR Terapisini Tanıyalım

  EMDR terapisi, göz hareketleri ile duyarsızlaştırma ve yeniden işlemeyi ifade eder. Kişilerin geçmişte yaşadıkları ya da maruz kaldıkları olayları zihinlerinden yok edememeleri, geleceğe odaklanma problemi yaratmaktadır. Depresyon, kaygı bozukluğu, ağır travma semptomları günlük yaşamın huzuru ve mutluluğunu engellemektedir. EMDR yöntemi, kişilerin geçmişte yaşadığı olumsuz anları farklı bir bakış açısıyla değerlendirebilmelerine olanak sağlar. Birey bu terapi ile anılarını daha duyarsız hale getirir ve yaşadığı kavgı-korku-acı daha az hissedilmeye başlar. 

  Deprem, yangın, aile içi şiddet, taciz vb ağır sorunlar ile karşı karşıya kalan bireyler EMDR terapi yöntemi ile hayata bakış açılarını değiştirirler. Problem yönetmeyi öğrenirler. EMDR terapisi yalnızca geçmişin etkilerini azaltmaz. Hem geçmişi hem yaşanan anı hem de gelecekte tetikleme sağlayabilecek durumlarda olumlu yönelim göstermeyi öğrenirler.
  Günlük yaşamınız yaşadığınız sorunlar sebebiyle etkili ilerlemiyorsa, geçmişe takılı kalmaktan geleceğe odaklanamıyorsanız, zihninizi meşgul eden durumları geride bırakmak istiyorsanız EMDR uygulaması için uzman terapistler ile görüşebilirsiniz. Zihninizin odak merkezinde bulunan korku ve kargılar EMDR ile yeniden işlenir.


  EMDR Terapisi Hangi Sorunlar Üzerinde Uygulanabilir?
  Hangi psikolojik problemler üzerinde EMDR yönteminin uygulanabileceği, bireylerin araştırdığı bir konudur. EMDR terapisi;
  -Panik atak
  -Cinsel işlev bozuklukları
  -Kişilik bozuklukları
  -Depresyon
  -Uzamış yas
  -Sosyal fobi
  -Cinsel taciz - tecavüz
  -Takıntı problemi
  -Migren
  -Madde ve alkol bağımlılığı
  -Yeme bozuklukları
  -İnternet bağımlılığı
  -Trafik kazası – deprem – yangın
  -Sınav performans kaygısı
  Olumsuz inanç ve düşünceler ile karşılaştığımız durumları kader olarak değerlendirmek dışında, hayata daha farklı bir gözle bakabilmek ve problemleri profesyonel şekilde çözümlemek EMDR terapisinin en mükemmel yanıdır. Artık bu düşünce ile nasıl yaşamıma devam edeceğim kaygılarını geride bırakıp yaşandı bitti ve beni olumsuz etkileyemez bakış açısıyla ilerleyin. Problemleriniz için EMDR yönteminden yararlanın. Yaşamınıza daha sıkı tutunup geçmişin tüm yaşantınızı kötü etkilemesine izin vermeyin.
  Bilgi için: www.adeldanismanlik.com

  Devamı.. »
 • Evde Yaşlı Bakım Hizmetlerimizle Yanınızdayız

   

  Bursa evde yaşlı bakım hizmetleri, yaşlı bireylerin kendi yaşam alanları içerisinde sunulan sağlık hizmetlerdir. Bu hizmetin en önemli faydalarından birisi, kişiselleştirilebiliyor olmasıdır. Yaşlı bireyin ihtiyaçları ve aldığı tedaviye göre şekillendirilen bu hizmet, özellikle yatağa bağımlı bireyler için oldukça önemlidir. Çünkü bu bireylerin tahlil ve tıbbi bakımlarının tamamı, uzman kişiler tarafından evlerinde verilmektedir.

  Sağlık Alanında Uzman Personelden Evde Yaşlı Bakım Hizmetleri

  Evde yaşlı bakım hizmetleri, herkesin sunabileceği kolay bir hizmet değildir. Çünkü yaşlılık dönemi, kişilerin çevreye olan uyumlarının azaldığı bir dönemdir. İlerleyen yaş nedeniyle çeşitli kronik hastalıkların yaşanabileceği, kişi çoklu ilaç ya da yardımcı cihaz kullanımına ihtiyaç duyabilmektedir. Tüm bu durumlar nedeniyle yaşlılara verilecek bakım hizmetlerinin mutlaka işinde uzman kişiler tarafından sunulması gerekmektedir. Özel Medicabil Evde Bakım Merkezi olarak yaşlı bakımı konusunda tecrübeli sağlık personelimiz tarafından, bireylerin evlerinde bakım hizmeti sunmaktayız.

  Yaşlı bakım hizmeti konusunda uzman bir kurum olarak yaşlı bireylere sadece fiziksel bakım hizmeti sunmuyoruz. Aynı zamanda sosyal ve psikolojik olarak da destek sunuyoruz. Çünkü yaşlılık dönemi, hem sosyal hem de psikolojik yardım gerektirebilecek hassas bir dönemdir. Bu anlamda yaşlılık dönemindeki bireylerin gereksinimlerine saygı gösterilmelidir. Bunun yanında onlara yaşlılığın hayattan kopmayı gerektirmediği düşüncesi yerleştirilmelidir. Hayatın hala yaşamaya değer olduğunu kavratmak adına dergi ve kitap okumaları sağlanabilir. Ayrıca sağlık durumları el veriyorsa kısa yürüyüşler yaptırılabilir.

  Yaşlılık dönemi sadece fiziksel olarak güç kaybının yaşandığı bir dönem değildir. Bu dönemde aynı zamanda beslenme alışkanlıkları da değişiklik gösterir.  Beslenme alışkanlıklarının gözden geçirilmesi ve daha sağlıklı olmaları için uzman kişilerce beslenme alışkanlıkları da düzenlenmelidir. Bursa evde yaşlı bakım hizmetleri kapsamında yaşlının yemekten kaçınması ve mutlaka yemesi gereken besinler ile ilgili bir liste hazırlanmalıdır.

  Evde yaşlı bakımı, özen isteyen bir hizmettir. Bakımı veren kişinin sadece yaşlı bakımı konusunda bilinçli olması yetmez. Aynı zamanda güler yüzlü ve sabırlı olması da gerekmektedir. Bu anlamda siz de kendiniz ya da bir yakınınız için güler yüzlü ve kaliteli bakım hizmeti almak istiyorsanız, Medicabil Evde Bakım Merkezi olarak her zaman yanınızdayız. https://www.medicabilevde.com/haberler.php?haber_id=9

   

   

   

  Devamı.. »
RSS