Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Son Makaleler


 • İbrahim Saraçoğlu Sinüzit Kürü Bitkisel Tedavisi

  Sinüzit son derece kötü bir hastalıktır çok kötü bir baş ağrısı yapmaktadır. Siz sinüzit olan kişilere şimdi bu sinüziti tanımlayalım. Burun,alın göz çevresi ve şakak çevresinde içi hava ile dolmuş boşluklara sinüs adı verilir. Sinüslerin boyutları kişiden kişiye değişir. Sayıları ile 12 ila 20 civarındadır. Bu sinüsler bir kanal yardımı ile buruna açılır ve bu kanalların iç bölgesinden burun mukozası dediğimiz sıvı geçer. Bu mukoza solunum yolunun ısıtılması ve nemlendirilmesi için gereklidir.

  Fakat bu mukoza iltihaplarınıza sinüzit denen şey olur. Bazı insanlarda sinüs hastalığı genetik olarak gelir. Bazı kişilerde ise sinüzit hastalığına diğeri insanlardan daha fazla risk altındadır.

  Şimdi bu insanların ne gibi zorlukları oluyor diyorsanız. Soğuk kış günlerinde soludukları soğuk havayla bu sinüs boşlukları dolacaktır. Bu nedenle baş ağrısı göz ağrısı yapacaktır. Bu yüzden insanlar çok zorlanmaktadırlar. Sinüzit tedavileri ilaçtır. Doktor tarafından verilen geniş spektrumlu antibiyotikler yada dekonjestanlar yardımıyla tedavi uygulanabilir. Bu ne kadar iyi diyorsanız baş ağrınızı kesmeyecek sadece tedaviye giden dolu açacaktır. İlaçla nereye kadar gidecekse gider daha sonra baş ağrılarınız devam edecektir. İsterseniz ilaçsız ve hemen çözüm bulmak istiyorsanız endoskopikyöntemlerle ile cerrahi kullanarak bu boşlukları doldurabilirsiniz. Yada sizde diğer kullanıcıları gibi ne ilaç kullanarak ne de cerrahi yardım alarak bu sinüzit hastalığından kurtulmak istiyorsanız doğaya başvurabilirsiniz. Bu hastalıkta doğada elbet bir devası vardır. İbrahim Saraçoğlu sinüzit hastalığına karşı oluşturmuş olan kürünü kullanarak sinüzitte oluşan baş ağrınızı ve bu boşluklarınızı doldurabilirsiniz. Bu kür İbrahim Saraçoğlu tarafından yapılmıştır.

  İbrahim Saraçoğlu Bitkisel Sinüzit Tedavisi için Oluşturulmuş Kür

  Şimdi sizin ilk olarak taze olamayan kurumuş olan papatya kurusunu bulacaksınız. Biraz fazla alın çünkü bu işlemi sürekli yapabilirsiniz. İki üç yemek kaşığı papatyayı kaynamakta olan suya atınız.5 Dakika sonra bu tencerenin üstünde yüzünüze bir temiz havlu koyarak bu çıkan buharı hem ağızdan hem de burundan soluyunuz. Bu işlemi 5 dakika yapınız. Daha sonra havluyu kaldırın 3 dakika bir durun. Sonra 3 dakika dolduğunda aynı havluyla tekrar işlemi yapın.3 günde bir bu işlemi yapınız.

  Devamı.. »
 • Cilt Kırışıklıkları İçin Maske Kürü

  Zamanla yüzümüzde sarkıntılar ya da yüz hatlarının esnemesiyle oluşan kırışıklıklar olacak.  Zamanlar aşınan yüz hatları alt taraftan salınarakkırışıklık yapacak. Bu bazıları için yaşlanma belirtisi olarak gözükmektedir. Fakat bu son zamanlarda stresli yaşam ve yoğun yaşamdan dolayı yüz hatları çok erken bozulmaktadır.

  Erkeklerde pek sorun haline gelmese de kadınlar için bir korkulu rüyadır. Bayanlarda otuz yaşını geçtiğinde hemen kırışıklık kaygısı almaktadır. Daha başlamadan düşündükleri için stresten bu süreci daha fazla hızlandırmaktadır. Bunun için ünlü bilim adamımız ve doktorumuz İbrahim Saraçoğlu’nun diğer hastalıkları ya da sorunlara bulduğu çözüm gibi bu soruna da çözüm buldu. Biliyorum bayanlar korkulu rüyanız İbrahim Saraçoğlu kırışıklık kürü sayesinde ortadan kalkacaktır. Fakat kürü vermeden önce siz kırışıklık sorunu yaşayanlara birkaç tavsiyem olacaktır. İlk başta uyku düzenizi düzene sokacaksınız. Sonra yaşamınızdaki yoğunluğu azaltmanız gerekmektedir. Azaltamıyorsanız kesinlikle stresten uzak durunuz. Stresten uzak durmadığınız sürece kürlerin kesinlikle bir faydası olmayacaktır. Bunu belirttikten sonra kürlere geçelim

  İlk olarak 2 fincan suda haşlamanız gereken keten tohumlarınızı edininiz. Sonra tohumlar iki fincan suda kaynatınız. Tohumlar yumuşadıktan sonra süzün. Sonra onları püre haline getiririniz. Eğer yüzünüzde belirli olarak kılcal damalardan yoksa dayanacak sıcaklıkta olacak derece keten tohumu püremizi yüzünüze maska olarak uygulayınız. Daha sonra yüzünüzde kırmızılık veya belirgin damalar varsa lütfen soğuk olarak sürünüz. 20 dakika dürün ve etki etmesini bekleyiniz. Gerildiğini anladığınızda yüzünüzden siliniz. Daha sonra ılık su ile yıkayınız ve kaliteli bir nemlendirici ile suratınıza destek yapınız.

  Yumurta Beyazı Ve Bal Maskemiz: 1 adet yumurta akını 2 yemek kaşığı süzme bal ile iyice karıştırınız. Yüzünüze sürünüz ve 20 dakika sonra etkisini göreceksiniz bir süre sonra ılık su ile yüzünüze suyu çarpmadan lokal olarak yıkayınız. Fakat bu kürü uygularken kesinlikle yüzünüzde kıllı bölgelere sürmeyiniz yoksa ağda etkisi bırakır.

  Kaymak ve elma maskesi: Bu maskeyi hazırlamak son derece basittir. 1 adet soyulmuş yeşil elma ve üç kaşık kaymağı robot yardımıyla birkaç dakika çırpınız. Karışımı kırışık bölgeye sürünüz ve temiz bir bez yardımıyla kapatınız.20 dakika sonra sıcak bir suyla yıkayınız. 

  Devamı.. »
 • Bahar Alerjisine Ne İyi Gelir?

  Baharın gelmesine bağlı olarak sık yaşanan sağlık sorunlarından birisi de bahar alerjisidir. Alerjen maddeye karşı vücudun tepki olarak verdiği antikorların neden olduğu rahatsızlıklar olan kronik inflamatuar ve iltihap olarak tanımlayabileceğimiz bahar alerjisi hastalığı, bahar ayları boyunca insanların hayatını zorlaştırabiliyor. (Bu arada dipnot olarak bahar alerjisinin genetik olarak yatkınlığı bulunan kişilerde görüldüğünün de altını çizmekte fayda var.)

  Bahar alerjisinden kaynaklanan rahatsızlıkları ise genel olarak burun kaşıntısı ve akıntısı, gözlerin kaşınması ve sulanması, damak kaşınması, boğaz yanması ve gıcıklanması ile öksürüğün yanı sıra hapşırma olarak özetleyebiliriz. Bununla birlikte, bahar alerjisinin tek nedeni baharın gelişinden dolayı ortalıkta bol miktarda dolaşan polenler de değil. Evcil hayvanlar, evdeki tozlar ya da küf mantarları başta olmak üzere, kimyasal maddeler, kozmetik ürünler, bazı gıdalar, alınan ilaçlar, stres ve sıkıntı da bahar alerjisi rahatsızlığına neden olabilmektedir.

  Bahar alerjisi rahatsızlığına karşı alınabilecek en iyi önlem, alerjiye sebep olan etmenden uzak durmak olsa da, maalesef polen veya tozlardan uzak durmak bahar mevsiminde pek de kolay değil. Ancak polenlerin en yoğun olduğu sabah saatlerinde dışarıya çıkmaktan kaçınarak ya da bir maske kullanarak rahatsızlığın daha az seviyeye indirilmesi mümkün. Bununla birlikte, bahar alerjisi olan kişiler ek önlemler olarak kullanılan arabaya polen filtresi taktırabilir, arabanın camlarını kapalı tutabilir ya da şapka ve gözlük kullanabilirler. Ayrıca bahar alerjisi olanların dışarı çıktıktan sonra tekrar eve geldiklerinde mutlaka duş almaları ve kıyafetlerini de günlük olarak değiştirmeleri tavsiye edilmektedir.

  Bahar alerjisine karşı evde alınabilecek önlemleri ise, yün veya pamuklu yastıkların yerine elyaf yastık ve yorganlar kullanmakla birlikte toz barındırabilecek halılar, süs eşyaları ve perdelerin yatak odalarından çıkarılması olarak sıralamak mümkün. Ayrıca evin tüm bölümlerinde kuru temizleme işleminden ziyade nemli ve ıslak bezlerle temizlik yapmanın tozlarla savaşırken çok daha iyi bir yöntem olacağını da hatırlatmakta fayda var. Bununla beraber, bahar alerjisine neden olan etmenlerden biri olduğundan dolayı evcil hayvanları evden uzaklaştırmak ve evde genel olarak halı kullanmamaya dikkat etmek de bahar alerjisine karşı alınabilecek etkili çözümler arasındadır.

  Devamı.. »
 • Varisi Engellemek, Varis Tedavi Yöntemleri

  Varis, daha çok kadınlarda görülen bir sağlık sorunudur. Estetik olarak hoş olmayan görüntülere sebep olduğu için, çoğu kadının öz güven sorunu yaşamasına neden olur. Sürekli ayakta duran ya da masa başı görev yapan bayanlarda görülen varis, bacakların alt kısımlarında, toplardamarlarda kirli kanın birikmesiyle oluşmaktadır.. Varise sahip olan kişilerde ayak yaraları, şiddetli ağrılar ve hareket kısıtlığı görülmektedir.

  Varise neden olan birçok faktör mevcut. Genetik faktörler, bağ dokusunda ilerleyen zayıflama, şişmanlık ya da gebelik varis problemine neden olmaktadır. Eğer varis problemine yakalanmak istemiyorsanız, fazla kilolarınızdan kurtulmalısınız. Bunun yanında ayakta sürekli durmamalı ve bacaklarınıza günde bir kaç kez egzersiz yaptırmalısınız. Ancak toplardamarlardaki tansiyonu düşürmenin en kolay yolu hareket etmek, bisiklete binmek ya da düzenli yürüyüş yapmaktan geçiyor.

  Varisi engellemek için beslenme düzeni ve alışkanlıklar da önemli. Varise ne iyi gelir? Günlük hayatta bol lif içeren besinler yenilmelidir. Ayrıca son yıllardaki araştırmalar, üzümün içerisinde bulunan proantosiyanidin maddesinin devarislere iyi geldiğini ortaya koymuştur. Bunlarla birlikte giyim tarzında, bacakları çok sıkan dar giysiler tercih edilmemeli, aşırı sıcaktan kaçınılmalıdır. Kaplıca ya da sauna gibi alanlardan kesinlikle uzak durmalı, duş alırken de çok sıcak su yerine, soğuk su ile kullanmalısınız.

  Varise sahipseniz, gelişmiş varis tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Son zamanlarda uygulanan lazer yöntemi ile varislerden hızlı şekilde kurtulabilirsiniz. Lazer ile tedavi esnasında çevre dokular zarar görmez ve yüz, diz arkası gibi hassas yerlere de uygulanabilmektedir. Lazer ile tedavi, varisli damar sayısına ve varisin bulunduğu yere bağlıdır. Varisi tedavi eden diğer bir yöntem varis çorabı kullanımıdır. Sabah uyandığınızda ayaklarınızı yukarı kaldırarak çorapları giymeli, yatmadan önce de çıkarmalısınız.

  Son olarak varis ciddi bir hastalıktır ve mümkün olan en kısa sürede tedavisi yapılmalıdır. Kan dolaşımı olumsuz etkilendiğinden, ciltte ödemlere neden olabilir. Bu nedenle hastalık ilerlemeden, erken dönemlerinde tedavi olunması tavsiye olunur.  

  Devamı.. »
 • Hafızayı Güçlendiren Besinler Gıdalar ve Meyveler

  Günlük hayatta eşyalarımızı koyduğumuz yerler gibi basit olan şeyleri dahi hatırlamakta güçlük çekiyor ya da herhangi bir sınava hazırlanıyorsak; hafızamızı güçlendirmek için yapacağımız bazı zihin egzersizlerinin yanı sıra,hafıza güçlendirici belli gıdaları da tüketmemiz oldukça önemlidir.

  Hafızayı güçlendiren besinlerin en önemlilerinin başında pek çoğumuzun da bildiği gibi balık geliyor. Beyin için enerji kaynağı olan Omega-3 yağ asitlerini bol miktarda içeren balık yağında ayrıca gözler, sinir sistemi, cilt ve kemik gelişimi açısından da oldukça önemli olan A, B, D, C ve K vitaminleri de bol miktarda bulunmaktadır. Hafızayı güçlendirici etkisi bulunan en yararlı balıklar ise Somon ve Ton balığıdır. Bunun yanı sıra kalsiyum, magnezyum, fosfor, selenyum ve demir mineralleri açısından da oldukça zengin olan balığı, Alzheimer hastalığına yakalanma riski bulunanlar da düzenli olarak tüketmeye özen göstermelidir.

  Hafızayı güçlendiren gıdaların 2. sırasında ise kepekli tahıllar bulunuyor. Kepekli tahıllar kötü kolesterolü engelliyor ve böylece kan akışını engelleyen damar tıkanıklığına iyi geliyor. Dolayısıyla da kepekli tahılları tüketen kişilerde beyne düzenli kan gidiyor ve beynin daha iyi algılaması sağlanıyor. Bundan dolayı sağlıklı bir hafızaya sahip olabilmek için yulaf ezmesi, kahverengi pirinç ve tahıllı ekmekler tüketmek gerekiyor.

  Beyine ve hafızaya iyi gelen önemli gıdalardan bir diğeri de cevizdir. Görüntüsü dahi beyine benzeyen ceviz ile adeta Yaradan bizlere ipucu veriyor. 

  Hangi Meyveler Hafızayı Güçlendirir?

  Hafızayı güçlendiren bir diğer önemli besin grubu da meyvelerdir. Çünkü meyvelerde hafıza güçlendirici maddelerden biri olan Antosiyanin maddesi bulunuyor. Birçok meyve türünün içerisinden üzüm, kivi, portakal, çilek, muz, elma, yaban mersini meyvelerinin ise ayrı bir yeri var. Bu meyveler hafızaya iyi gelmekle beraber, hücre yaşlanmasını önleyen antioksidan maddeler açısından da oldukça zengin.

  Hafızayı güçlendiren besinler arasında tüketmeyi en çok seveceğimiz besin ise elbette ki çikolata. Çikolatanın hafızaya olumlu etkisinin yanı sıra, yenildiğinde mutluluk hormonları salgılattığını da hatırlatmakta fayda var. Ayrıca çikolatanın salgılattığı mutluluk hormonlarından biri olan endorfin hormonu, beyin fonksiyonlarını da etkinleştiriyor.

  Ancak hafızaya iyi geldiğinden dolayı çikolata tüketmeye özen gösterenlerin dikkat etmesi gereken çok önemli bir nokta var. Bu nokta da, çikolatanın içerisindeki kakao miktarının en az %70 olması. Bununla birlikte her ne kadar hafızayı güçlendirici etkileri bulunsa da, buraya kadar saydığımız besinleri aşırı tüketmekten de kaçınmak gerekiyor. Çünkü bildiğimiz gibi her şeyin aşırısı olduğu gibi besinlerin de aşırısı zarardır.

  Devamı.. »
RSS