Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol
<

Son Makaleler


 • CİLT TEMİZLEME ÜRÜNLERİ

  Hepimiz gün içerisinde makyaj yapsak da yapmasak da yüzümüzde yağlar ve kirler birikmektedir. Bunlardan da cildimizi arındırmak adına düzenli olarak her akşam cilt temizliğimize özen göstermeliyiz. Eğer ki bu cildimizi temizleme aşamasını atlarsak ve düzenli bir şekilde yapmazsak cildimizde gün içerisinde oluşan ölü hücreler birikir, cildimizi matlaşır veya aşırı yağlanarak sivilce ve siyah nokta oluşumunu arttırır. Cilt temizleme işlemini akşamları yapacaksanız kesinlikle cilt tipinize uygun olan cilt temizleme ürünleriyle cildinizi temizlemelisiniz. Çünkü doğru bir ürün tercihi cildinizi için çok daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Eğer cilt tipiniz yağlı ve karma ise yıkama jelleriyle cildinizi temizlemeniz daha sağlıklı olacaktır. Kuru bir cildiniz var ise de losyon, süt ve özel yağlar içeren yıkama jelleriyle cildinizi temizleyebilirsiniz. Cildiniz sivilce oluşumuna müsait bir cilt ise de ona yönelik cilt temizleme ürünleri kullanmanız gerektiğini unutmayınız. Cildimizi temizlerken hemen hemen hepimizin yaptığı bir yanlış var. O da cildimizi iyice ovaladığımızda cildimizin çok daha iyi bir şekilde temizleneceğini düşünmektir. Cildimizi temizlerken kesinlikle ovalamadan yalnızca ılık su ve cilt temizleme ürünleri ile beraber yavaş bir şekilde masaj hareketleri yaparak kusursuzca temizleyebiliriz. Günümüzde cildimizi ovalamadan, yıpratmadan tek seferde kusursuzca temizleyebileceğimiz cilt temizleme ürünleri de bulunmaktadır. Bunları tercih edersek cildimizi güzelce temizlemiş ve hiç zarar vermemiş oluruz. Ürünü kullanıp yüzümüzü temizledikten sonra ise havlu kâğıtlar yardımıyla beraber hafif hareketlerle nemini alabiliriz.

   Cilt temizleme ürünlerini kullandıktan sonra da dikkat etmemiz gereken bir diğer şey kurularken veya nemini alırken kullanacağımız havlulardır. Unutmamalıyız ki havlular bakteri barındırmaktadırlar. Eğer sivilceli veya sorunlu bir cildiniz var ise havlunuza ve havlu temizliğinize son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunların dışında yastık kılıfları da önem taşımaktadır. Yüzünüzü bütün gece koymuş olduğunuz yastık kılıfınız yeterince temiz olmaz ise cildinizdeki problemlerin de önüne geçilemeyebilir. Buna da dikkat etmeniz de yarar olacaktır. Cildinizi temizledikten ve de nemini aldıktan sonra da kesinlikle bir tonik kullanmanızı tavsiye ederim. Kullanacağınız tonik tabi ki yine cilt tipinize uygun olmalıdır.

  Ciltte gün içerisinde biriken kir, makyaj, ölü deri, temizleyici artıkları gözeneklerinizi tıkamaktadır. Gözeneklerinizi tıkayarak gözeneklerinizi daha fazla genişletmesinde etkili olurlar. Bu sebeple de cilt temizleme ürünleri yardımıyla gözeneklerinizdeki kiri temizleyerek genişlemelerine engel olabilirsiniz.

  Bir diğer dikkat etmeniz gereken şey ise göz çevrenize de makyaj uygulayıp uygulamamanızdır. Eğer ki göz çevrenize de makyaj uyguluyor iseniz kesinlikle göz çevresi için özel olarak formüle edilmiş olan cilt temizleme ürünlerini tercih etmelisiniz. Bu tercihin sebebi de kirpiklerinizin dökülmemesi ve göz çevrenizin de zarar görmemesi içindir. Makyajınızı temizlerken en çok dikkat etmeniz gereken şey ise kirpiklerinizde rimel kalıp kalmamasıdır. Eğer kalırsa kirpikleriniz dökülebilir, kirpik dibi iltihapları görülebilir veya göz çevrenizde de erken çizgilenme meydana gelebilmektedir.

  Cilt temizleme ürünlerini kullanıp cildinizi kusursuzca temizledikten sonra da cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem uygulamayı da ihmal etmemelisiniz. Nemlendiricileri aşırıya kaçmadan parmak uçlarınıza alarak, hafifçe yukarı doğru masajlar yardımıyla cildinize uygulamalısınız. Cilt temizlerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey cilt tipinize uygun ürünleri tercih etmektir. Yanlış ürünler cildinize fazlasıyla zarar verecektir. Bir diğer dikkat etmeniz gereken şey ise cildinizi korumak için mevsim ne olursa olsun dışarı çıkmadan yaklaşık olarak on-yirmi dakika kadar önce güneş kremi uygulamaktır. Güneş kremi cildinizin erken yaşlanmasına da engel olacak, sizi genç gösterecektir.

  https://www.dermoeczanem.com/cilt-temizleme-urunleri

  Devamı.. »
 • Yağlı ve Karma Ciltler İçin Önemli Tavsiyeler

  Yağlı ciltlerle başa çıkmak çok güçtür bu can sıkıcı duruma özel de yaz aylarında daha ön planda olacağı için daha dikkatli olun yazısı daha dikkatli bir şekilde bakıma almanız gerekir. Yağlı bir cilt güneşe çıktığı anda parıl parıl parıldayacaktır dolayısıyla bu vıcık vıcık görüntü sizi de rahatsız eder. Üstelik yağlı ciltlerin her zaman siyah nokta ve de yağ bezelerine karşı bir hassasiyet vardır bu da demek istediğim ki cildinize bakmadığınız zaman sivilcelenmemesi mümkün değil. Bu yazımda sizlere büyük bir kesimin sorunu olan yağlı ve karma ciltler için tavsiyeler vermek istiyorum.

   

  Cilt Temizliği
  Öncelikli olarak yağlı ve karma ciltlerde temizlik çok önemlidir. Cildinizi ne kadar sıklıkla temizlerseniz yağ bezeleri ve siyah noktalardan gelin. Ne daha fazla ürün kullanırsanız kullanın cildinizi sürekli olarak temiz tutmaktan başka çarenizde yoktur. Sizin için bir ürün olarak okyanus sabununu önerebilirim.

  Cildinizi Nemlendirin
  Yapılan hatalardan biri de cildin nem tabakasına dikkat etmemektir. Siz cildim yağlı diyerek nemlendirici krem ​​kullanmazsanız o zaman cildinizin ihtiyacı olan nem dengesini tutturamazsınız. Bu da cildin daima mat görünmesine neden olur. Bir çok nemlendirici krem ​​bulmak.

  Fondöten Seçimi
  Fondöten seçerken daha çok matlaştırıcı olan fondöten gruplarından tercih etmelisiniz. Markalı olan fondötenlerin ücretleri biraz fazla olsa da aslında kesinlikle kullanmaya değer.

  Süt ve Cilt Temizliği.
  Süt ve Cilt Temizliği. Bunlardan ilki de cildiniz olan etkisidir. Süt için bir nimet şeklinde tanımlama yapmak yerinde olacaktır. Ama önemli nokta sütün doğaldır. Yani pastörize olan sütler beklediğiniz etkiyi yaratmazlar. Süt B vitamini bakımından zengin bir içecektir. İçeriğinde kalsiyum ve farklı antioksidanlar içinde olmak cildinizin güzelliğinde faydası çok fazladır. Sütte cildinizdeki hücrelerde beslenir ve gün boyu nemli kalması sağlanır. Eğer ki kildiniz sivilcelenmeye yatkın iseniz o zaman bunun önüne geçecektir. Aşırı yağlı olan ciltler sütü daha çok sıkı birleş dönüşecektir.

  Bu habere devam etmek için tıklayınız tıklayın

  Devamı.. »
 • İbrahim Saraçoğlu Yağ Yakıcı Bel İnceltme ve Göbek Eritme Kürü

  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu göbek eriten diyetleri açıklıyor. İbrahim Saraçoğlunun göbek eriten diyetlerini, bitkisel kürlerini, göbek eritmeye yardımcı olan şifalı bitkilerini bu makalede inceleyebilirsiniz....


   Göbek Yağlarını Eritmek için Doğal Kür

  •  4 adet taze lahana yaprağı,
  •  1 demet taze maydanoz,
  •  1 adet sulu limon
  •  Yarım litre su


  Göbek Eritme Kürü


  Hazırlanışı: Yarım litre klorsuz suyu kaynatın. Kaynayan suyun içine lahana yapraklarını atın. Lahana yapraklarını en az üç dakika kaynattıktan sonra maydanozları da ilave ederek yaklaşık üç dakika daha kaynatın.

  Karışımı ocaktan indirip soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra karışımı süzün İçine 1 limonun suyunu ekleyin.

  İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Kürü Nasıl Kullanılır?


  Bu lahana suyundan günde 2 veya 3 kere içilmelisiniz. Aç ya datok karına içebilirsiniz. Bu karışımı her gün taze olarak hazırlayıp için, Daha fazla hazırlayarak buzdolabında saklamayın

  Karışımın içine kesinlikle tatlandırıcı katılmamalıdır.

  Göbek eritme kürünü sadece 3 hafta uygulayın.

  İbrahim Saraçoğlu Yağ Yakıcı

     Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yağ yakıcı bitkisel kürleri açıklıyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun yağ yakıcı bitkisel kürlerini bu makalede inceleyebilirsiniz.

   Prof Dr İbrahim Saraçoğlu Show Tv'de yayınlanan Seda Sayan'ın sunduğu Sabahın Sedası programında vücut yağlarını yakmak için Maydanoz-Limon kürünü tavsiye etti.

   Maydanoz-Limon kürünün faydaları

   Maydanoz-limon kürü Yağ yakma özelliğinin yanısıra

   - Karaciğer yağlanmasına karşı yararlıdır
   - Deri altında oluşan iltihaplanmaları giderir
   -  Cildinizi parlak ve genç gösterir.
   - Hepatit B ve C hastalarına tedavi için verilenı ilaçlar karaciğerde yağlanmaya neden olmaktadır. Bu ilaçları kullanan kişiler için de Maydanoz-limon kürü mükemmel bir destekleyicidir.

  Uyarı: Maydanoz içinde bulunan maddelerden dolayı tansiyon düşürücü özelliğe sahiptir. Bu yüzden düşük tansiyonu olan kişile bu kürü uygulamasınlar.

  Devamı.. »
 • Şeker Hastalarına Büyük Kolaylık

  Türkiye Diyabet Vakfı ve diyabet alanında tedavi yöntemleri geliştiren Sanofi işbirliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın" yarışmasının "Servis" kategorisi sonuçlandı. Yarışmaya Türkiye’nin farklı üniversitelerinden 169 öğrenci katıldı.

   "TİP'ine Bakmadan Alma" projesiyle Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri birinciliği kazandı ve 10 bin liralık ödülün sahibi oldu.

  Üniversiteli öğrenciler projesi, marketteki yiyeceklere uygulanan QR kod uygulamasıyla, hastaların aldıkları ürünlerin besin değeri hakkında bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Diyabetlilerin ürün seçerken çektiği zahmeti en aza indirmek için geliştirilen proje,  5 aylık bir çalışmanın ürünü.

  Şeker Hastalarının İşi Kolaylaşacak

  İşleyişi oldukça pratik olan projenin, mobil uygulaması da şeker hastalarına kolaylık sağlayacak.

  Proje kapsamında yiyeceklerin besin ve kalori değerlerinin bulunduğu etiketler hazırlanacak. Ürünlerin üzerine yapıştırılacak etiketler, tüketiciye ışık tutacak. Etikette QR kod ve insülin uygulama bölümü olacak. Böylece diyabetli hasta aldığı ürünün kendisi için sakıncalı olup olmadığını anlayabilecek.

  Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay Şeren ve öğrencilere proje sırasında akademik desteği sağlayan fakülte öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Elvan Bakar da öğrencilerinin başarılarıyla gurur duyduklarını ifade etti.

  Devamı.. »
 • Kolay hamile kalmak için pozisyonlar

  Uzmanlar spermin vajinası içerisinde hamilelik için en iyi kaldığı konumları elverişli görmektedir.

     İlişkide sonra belinizin altına çok kalınmışamak şartıyla yastık koyarsanız hamile kalmanız çok daha kolay olur.

  En iyi kadın erkeğin en son kadının altta olduğu pozisyondur. Bu gebe kalmak için en uygun seçenekler konumlardan biridir. Bu pozisyondan sonra eşler isterlerse kadının üstte ve ya ayakta pozisyonlarından pozisyon değiştirebilir. Gebe'ye göre uygun pozisyonlardan  biride kadının bacaklarının erkeğin omzunda olduğudur. Budur'da bir tanesi de uygun pozisyonlardan bir tanesidir.

  Devamı.. »
RSS
sahibinden satılık arsa sincik haber yeni havalimanı