Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Ayak Altında Nasır Tedavisi

Nasırın oluşma nedeni esasında vücudun o bölgesine yardımcı olmaktır; cilt sürtünme veya basınç nedeniyle belli bir bölgede tahriş hissettiği vakit kalınlaşarak tepki verir yani nasır oluşturarak o bölgeyi korumaya alır. Dolayısıyla nasırın tanımı en basit şekliyle cildin korunma hedefli olarak kalınlaşmasıdır. Vücutta nasır meydana gelen bölgelerin çoğu vücudun belli bir ağırlık taşıyan bölgeleridir. Bu kalınlaşma yalnızca ayakta olmayabilir ancak nasırın en yoğun göründüğü bölge ayaklar olduğundan genellikle ayak nasırlarından söz edilir.

Sürtünme veya basınç derken ne kastedilir? fazla dar veya sıkı bir ayakkabı, sert zeminden oluşabilecek bir sürtünme hatta iki ayak parmağının birbirine yaptığı basınç veya sürtünme bunlara örnektir. Bu gibi örneklerin her birinde tekrarlanan basınç veya sürtünme nasır oluşumuna sebep olur.

En sık karşılaşılan nasır “helloma dura (hd)” olarak isimlendirilen ve yürürken parmağın üst tarafının ayakkabıya temasından meydana gelen nasırdır. Daha yumuşak olan nasırlar “helloma molle (hm)” iki parmak arasında meydana gelen türlerdir.

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
508 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS