Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

DOĞAL DOĞUM

Doğumu kendi isteminiz ve içgüdüsel olarak rahatlıkla yapabilmek için korkulardan arınmış ve doğumun nasıl olduğunu öğrenmiş olmak gerekir.

Doğum kurslarında anlatılan anatomik fizyolojik bilinçlenme, nefes egzersizleri, odaklanma çalışmaları, Lamaze eğitimi, Janet Balaskas (Aktif doğum), hypnobirthing yöntemi (hipnozun doğumda kullanımı), Psikodrama/Roleplay oyun ve canlandırmaların yapıldığı bazı çalışmaların yapılarak, doğumda oluşan dalgaların ağrı olarak algılanmasının ortadan kaldırılması, yer çekiminin kullanılması gerekir.

Aslında Gebenin ağrı olarak anladığı algıladığı şey bir gerginliktir. Bebeğin ilerlemesi yolculuğu sırasındaki hareketlerinden kaynaklanır .

Doğumda oluşan korku,endişe ve kaygı rahim kaslarının ters ve uyumsuz çalışmasına neden olmakta buda ağrıya sebep olmaktadır.

Korku,endişe ve kaygının olmadığı bir ortamda rahim kasları diğer kaslarımız gibiuyumlu bir şekilde yapması gereken işi yapacak ve doğum sırasında ağrı olarak hissedilen duygu, yerini kasların gerilmesine bırakacaktır.

Doğumda ağrı konusunda, tüm mesele korkunun yerini sükunete bırakarak rahim kaslarına uyumlu normal yapması gerekli işi için izin vermektir. Doğumda doğal olarak salgılanan hormonların doğru çalışması için ortam hazırlayıp gebeyi eğitip bilinçlendirdiğimizde doğumu bebek ve bedenimiz içgüdüsel olarak yönlendirecek ve ağrı acı kayğı olmadan yapacaktır

Tıbbi bir sebep yokken doğumunun erkenden başlatılması anne ve bebeği üzerinde birçok olumsuz etki yapacaktır.

Kanıta dayalı tıp uygulamaları, tıbbi bir nedeni olmadan erken başlatılan doğumlarda, anne ve bebek üzerinde birçok olumsuz riskileride beraberinde getirir.

Doğumun kendiliğinden başlamasına izin vermek, bebeğinve bedenin doğuma hazır olduğunun en büyük garantisidir.

Doğumunuzun doğal başlaması aynı zamanda hastanelerde size rutin olarak sunulan ve doğumun doğallığını bozan birçok müdahaleyi de engelleyecektir.

Kendi bedeninizden doğal olarak salgılanan oksitosin hormonu ile başlayan doğal kasılmaları karşılamanız çok daha kolay olacaktır. Endorfin hormonu oksitosinin ağrı oluşturmasını engel olmakta ve mutluluk vermektedir. Bu sayede dalgalar-kasılmalar sırasında hareket özgürlüğü, pozisyon değişikliği, duş, doğum havuzu gibi birçok ilaç dışı rahatlatıcı yöntemi uygulama şansınız olacaktır.

Doğumu yöneten doğal hormonlarınızın çalışmasına izin verdiğiniz takdirde, doğum, emzirme ve bebeğinizle bağlanma konularında hala araştırmaları devam eden birçok olumlu etkileri yaşayabilme şansınız olacaktır.

Gereksiz birçok müdahaleden uzak, doğal bir doğum sayesinde, doğumun getirdiği bir çok yan etkinin görülme olasılığını en aza indirmiş olacaksınız. Bu sayede bir ömür boyu hatırlayacağınız pozitif bir doğum hikayesiyle bebeğinize kavuşma şansınız artacaktır.

UNUTMAYALIM Kİ DOĞUM İÇGÜDÜSELDİR, NORMALDİR, DOĞAL VE SAĞLIKLIDIR.

TÜM CANLILARDA OLDUĞU GİBİ BİZ İNSANLARDA DA DOĞUM YÜRÜMEK, KOŞMAK, KONUŞMAK GİBİ VUCUDUN İŞLEVLERİNDEN BİRİDİR…

DOĞUMUN MUHTEŞEMLİĞİNİ AİLENİZLE BERABER YAŞAMANIZ DİLEKLERİMİZLE…...OP.DR. ALİ ATA ÖZDEMİR..

KADIN-DOĞUM UZMANI, HYPNOBİRTHİNG EĞİTMENİ, SUDA DOĞUM, KEŞKESİZ KDOĞUM EĞİTMENİ

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
516 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS