Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Doğal Geciktirme Yöntemleri

Erken Boşalmayı Geciktiren Yontemler

Erken boşalmayla baş etmede diğer egzersizlere göre uygulanması daha kısa ve basit olan yöntemleri açıklayalım.1- Tao yöntemi:
Cinsel birleşme sırasında erkek gidip gelirken, tam bo­şalacağını hissettiği zaman pelvik kaslarını kasar. Cinsel birleşme sırasında boşalacağınızı hissettiğiniz, zaman peni­sinizi dışarı çekip 15-20 saniye pelvik kaslarınızı kasarak boşalma hissinizi geri döndürmüş olursunuz. Bu döngüyü, tekrarlayabildiğiniz kadar uygulayın. Bir iki hafta içerisinde boşalmanızı geciktirmeniz mümkün olacaktır.

2-Erkek, uyarılmalar sonucu artık boşalacağını hissetti­ği anda penisini dışarı çekerek, hareketsiz kalır, derin nefes alıp vererek karın adalelerini sımsıkı kasmalıdır. Bu boşal­ma hissini geri döndürür. Bu egzersizi boşalmadan birkaç kere uygulayın. Erkek karın adalelerini kasarken, aynı anda pelvik kaslarını da kasabilir.

3-Erken boşalma sorunu olan eşlere bir çok seks tera­pisti tarafından verilen bir ev ödevi:
Seks terapistleri, eşlerin belli bir süre penetrasyon ol­maksızın, yani penis vajinaya girmeden sevişmesini tavsi­ye eder. Buradaki amaç eşlerin kendi cinsel hazzını düşün­mek yerine, birbirlerinin ortak hazzını düşünmelerini sağ­lamaktır. Penetrasyonun olmadığı bir cinsel temas eşlere cinselliğin farklı boyutları olduğunu da öğretmektedir. Bu tür cinsel ilişki, erkeğin boşalma kontrolü kazanmasını sağ­lar. Bir veya iki hafta bu egzersizi yapmanızı öneriyoruz.

4- Erkek, nefesini 5 dakika kadar tutabilmeyi başarırsa boşalmayı rahatlıkla kontrol edebilir. Nefes tutma egzersiz­lerine 30 saniye, 1 dakika ve 2 dakika olarak başlanmalıdır. Boşalma anında durun nefesinizi tuttuğunuzda boşalma hissiniz hızlıca geri dönecektir. Bu egzersizi iki üç defa tek­rarlamanız yeterli olacaktır. Bir hafta sonra olumlu sonuç almanız mümkündür.

5- Boşalma anı yaklaştığında ilişkiyi kesip ön sevişme­ye devam edin. Sonra tekrar ilişkiye başlayarak bu döngü­yü tekrarlayın. Bu cinsel ilişkide boşatmayacaksınız. Boşal­ma başka bahara diyerek bu egzersizi 1-2 hafta, gerekirse daha uzun bir süre tekrarlayın.

6-Bazı araştırmalar yoga yapan erkelerin, öncesine göre daha geç boşaldığını gösteriyor. Yoga fiziksel ve psikolojik egzersizlerden oluşur. Yoga yöntemlerini kitaplardan, in­ternetten ve yoga kurslarından öğrenebilirsiniz.

7- Seks terapisti Dr. Paulo Anino’nun cinsel rehabit-ilasyon merkezine gelen bir kişi: Mastürbasyon yaptığında 10-15 dakikada boşaldığını, fakat eşiyle ilişkiye girdiğinde, 1-2 dakikada boşaldığını söyler.

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Genel Sağlık
529 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS