Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Gebelikte 7. Hafta

Hafta hafta gebelikte 7. hafta

Hafta hafta gebelikte 7. haftada bebeğin el ve ayakları oluşmaya başlamıştır.Henüz ufak paletlere benzesede bu bebeğinizin ayakları ve ileri zamanda parmakları oluşacaktır.Kuyruk sokumu bölümü ufak bir kuyruk şeklinde görünmektedir.Birkaç hafta içerisinde bu görünümden kurtulacaktır.Bebeğinizin vücudunda küçülen tek şeydir.Şuan bir dut büyüklüğünde olan bebeğiniz 6.haftaki boyutundan 2 kat daha fazlası olmuştur.

7.hafta gebelik7.hafta gebelik
7.hafta gebelik
Bu haftada artık ultrasyon görüntülerinde göz kapaklarının oluştuğunu göreceksiniz.Burun ucu ve derinin altındaki ince daarlarıda göreceksiniz.Bebeğinizin beyninin her iki lobu da hızlı bir gelişim sürecindedir.

Peki ya sizdeki değişimler nelerdir?

Son 5 hafta içerisinde rahiminiz normal boyutun iki katına ulaşmıştır.Bu sebepten fazla yemek yiyor olabilirsiniz.İdrara çıkmanız sıklaşabilir.Bunun nedeni ise artan kan miktarı ve böbreklerde işlenen sıvı miktarı.Şunu söyleyebiliriz ki an itibariyle hamilelik öncesinin % 10 fazlası kana sahibiz.Bu hamileliğin son haftalarına doğru % 40 ila %50 arası değişmektedir.

Gebelik yaşanların yarısından fazlasının mide bulantısı yaşamaktadır.Bunun ise genelde 14 haftada muhtemelen sonlanacaktır.

Özel Video
Gebelikte 7. Hafta

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
391 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS