Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Gebelikte 8. Hafta

Hafta hafta gebelikte 8. hafta

Artık 8.haftada bebeğinizin minik parmakları oluşuyor.Bebeğinizin göz kapakları açılıp kapanırken, gelişmekte olan ciğerlerine giden soluk borusu da genişlemektedir.Kuyruk sokumundaki kuyruk görünümü hemen hemen kaybolmaktadır.Bu ayda henüz cinsel organları belli olmadığından cinsiyeti öğrenmeniz pek mümkün değildir.Siz hissetmesenizde bebeğiniz artık hareket etmeye ve yön değiştirmeye başlamıştır.Çoğul gebeliklerde de aynı gelişimler göstermektedir.Hızla büyümekte ve hareket etmektedirler.Bebeğinizin büyüklüğü 8.haftada bir fasulye tanesi kadardır.Bunlar bebekte yaşanan gelişmeler.Peki ya anne adayımızda ne gibi değişimler oluyor.

Kendinizde Yaşanan Değişimler? Laktasyona hazırlanan vücudunuzdaki hormon artış sebebiyle göğüslerde büyüme yani bir beden kadar büyüme olur.Bunun yanında hassasiyet, ağrı, kaşıntı, şişlikte görülebilir.Tüm bunların sebebi hormonlardır.Genel olarak göğüslerdeki bu büyüme 6-8. haftaları arasında gerçekleşmektedir.Hamileliğin sonuna kadarda devam eder.Fakat en fazla 2 beden büyürler.

Başka bir değişim ise göğüs ucu çevresindeki halkalar ve göğüs uçlarının renk ve boyutlarında görülür.

Bu haftalarda mide bulantıları,sindirim sisteminde düzensizlik,sindirim sorunu yaşanmaktadır.

bulantı
bulantı
Mide Bulantısı Mide bulantınızın sıklaşmasına en çok sebepte açlık olacaktır.Bunu yatıştırmanın en basit yolu het daim yanınızda kraker ve buna benzer tuzlu yiyecekler ,bulantılarınızı yatıştıracaktır.Fakat aşırı tuzluda tüketmemek gerekir.

Bacak Krampları Çoğu anne adayımızın en sıkıntılı sorunlarından biridir.Fakat hareketsiz kalmak buna bir çözüm değildir.Tam tersi hafif egzersizler,masajlar ve sıcak su torbaları iyi gelecektir.

*Sindirim Sorunu Ve Yanma Bu dönemlerde 3 büyük öğün yerine sindirimi kolay yiyecekler tüketilmeli.Az ve sık beslenilmeli.En önemlisi yatmadan 3 saat önce yemek konusunu kapatmalıyız.Yağlı yiyecekler , asitli içecekler ve baharatlılardan uzak durmak gerekkir.

Gebelikte 8. Hafta

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
399 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS