Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

İbrahim saraçoğlu İshale karşı kür

Chron ve ülseratif kolit tedavisinde önerilen ilaçlar arasında kortizon da bulunabilmektedir. Alevlenme dönemlerinde yüksek dozla başlanıp yavaş yavaş düşürülerek devam edilir. Mutlaka hekim kontrolünde verilmesi gereken bir ilaçtır. Çünkü uzun dönem kullanılması durumunda hasta üzerinde birçok yan tesirin yaşanmasının yanında bazı hastalıkların tetikleyicisi olabilmektedir. Sonuçta kalıcı rahatsızlıkların da oluşmasına sebebiyet verebilmektedir. Yan tesirleri arasında

 

  • Gözlerde katarakt
  • Diyabet tip-2
  • Osteoporoz (kemik erimesi)
  • Hormonal dengesizlikler
  • Tiroid
  • Hepatosteatoz (karaciğer yağlanması)
  • Alerjik reaksiyonlar gibi şikâyetler yer almaktadır.

 

Dikkat

Kür amaçlı kullanılacak karanfillerin raf ömrünü bir yıldan daha fazla geçmemesi gerektiğini unutmayınız. Kuru karanfili iki parmağınızın arasında ezmeye çalışınız, eğer kolayca kırılıp ufalanıyorsa, kullanmayınız. Raf ömrünü doldurmuş demektir. Piyasada karanfil yağı da satılmaktadır. İçten (ağız yoluyla) kesinlikle kullanmayınız.

 

Tablo: Karanfilde Bulunan Bazı Doğal Antibiyotik Özellikli Etkin Maddeler

İsoeugenol

Kaempherol

Ellagic acid

Humelen epoxid

Crataegolic acid

Gallic acid

Cinnamaldehyde

Eugenoel

Caryophilenne

Eugenitine

 

İshale karşı

Sabah kahvaltısından bir saat sonra yedi-sekiz adet karanfil çiğnemeden bir-iki yudum oda sıcaklığındaki suyla yutulur. Aynı günün akşam yemeğinden iki saat önce yedi-sekiz adet karanfil, bir-iki yudum oda sıcaklığındaki suyla çiğnemeden yutulur. Ilık veya sıcak suya ilave edilerek içilmemelidir. Bu küre en fazla yedi gün devam edilir. Kullanılacak karanfilleri yutmadan önce ortadan ikiye bölüp suyla yutmak daha etkilidir. Ancak, havanda ezerek daha etkili olur düşüncesine kapılmayınız. Havanda ezildikten sonra alınması yanlıştır. Aksine etkisi azalır. 

Özel Video
İshale karşı

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
486 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS