Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

İbrahim Saraçoğlu Testosteron Düşüklüğü Kürü

Testosteron Seviyesini Arttırma Yolları

 

Erkek bireylerde testosteron seviyesini korumak oldukça önem arz etmektedir. Bu seviyeyi doğal yollar ile arttırmakta yine önemlidir. Testosteron eksikliği beraberinde birçok çeşitli hastalıkları da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden bu seviyenin korunması hatta sürekli olarak kontrol altında tutulması önemlidir. Testosteron düşüklüğü yaşamakta olan bireylerin doğal bir şekilde bu seviyeyi arttırması için çeşitli yöntemlere başvurmaları gerekmektedir. Testosteron seviyesi düşüklüğünün belirtileri nelerdir? Testosteron eksikliği yaşayan kişilerde cinsiyet organlarını, metoblizmalarını, kemik oranlarını ve vücut fonksiyonlarını oldukça bozulmaktadır. İnsan bedeninin sürekli olarak sağlıklı bir biçimde çalışabilmesi için bu seviyenin gayet normal seviyelerde olması oldukça önemlidir. Yorgunluklar, zararlı alışkanlıklar,i aşırı sigara ve alkol tüketimi ve stres testosteron hormonunun seviyesini bozmaktadır.

Testosteron Seviyesini Doğal Yöntemler İle Arttırmak!

Testosteron seviyesini doğal yollardan arttırmak için kilo vermelisiniz. Bel çevresinde aşırı kilo oluşması testosteron düzeyinin aşağılara inmesine sebebiyet vermektedir. Testosteron seviyesi nasıl arttırılabilir? Bu yüzden sürekli olarak spor yapmalı ve bel seviyesindeki kilolarınızı azaltmalısınız. Yine aşırı şekerden uzak durmalısınız. Testosteron hormonunun salgılanabilmesi için şekeri az tüketmelisiniz. Şekeri çok tüketen bireylerde bu hormon az salgılanmaktadır. Bu yüzden aşırı şekerli tüketimine dikkat edilmeli ve kanda bulunan hormonun değeri korunmalıdır. Yine aşırı derece de olmasa da yeşillik tüketmelisiniz. Karnabahar, ıspanak, brokoli gibi yeşil yapraklı olan sebzelerden sürekli olarak tüketmelisiniz. Bu sebzeler hormon seviyesini yükseltmekte hatta kontrol altında tutmaktadır. Gün içerisinde bolca spor yapmalısınız. Günde en az 1 saat olarak düzenli bir şekilde spor yapılması bu hormonun salgılanmasını düzene sokmaktadır.

Vitaminlere Dikkat Edin ve Düzenli Uyuyun!

Yine D vitamininin kullanımına da dikkat edilmelidir. Testosteron için hangi vitaminlere dikkat etmeliyiz? Sabahları aşırı güneşlenmek D vitamini açısından zengin gıdalardan da tüketmek bu hormonu arttırmaktadır. Yine en önemli unsurlardan birisi de düzenli olarak uyunmalıdır. Günde ortalama olarak 6 ila 8 saat arası düzenli bir şekilde uyunmalıdır. Ayrıca REM uykusu dediğimiz derin uyku esnasında uyandırılmamalıdır.  Yine alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklar testosteron hormonunun salgılanmasını kesinlikle azaltmakta ayrıca ileri vakitlerde de çeşitli hastalıkları beraberinde getirmektedir. Bu yüzden bireylerin mümkünse sigarayı azaltması, alkol tüketimini de tamamen durdurması önerilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Testosteron Düşüklüğü Kürü

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
4,474 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS