Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

İbrahim Saraçoğlu Tüy Azaltma Yöntemleri

Temizlenmesi gereken bölgeler

Kaşlar: kaşlar yüzün genel görünümünde son derece etkilidir; bakışlara yumuşaklık veya sertlik kazandırır.

İdeal kaş şekli burun kanatlarına paralel olarak başlamalı, burun kanadı ile göz bebeği üzerindeyken kavis almalı ve burun kanadı ile göz ucunun yaptığı açıda bitmelidir. bir kalemi biçimdeki oklara ideal olarak yerleştirip uygun kaş biçiminizi belirleyebilirsiniz.

Kaşları alırken kullanılan en yaygın ve ideal metot cımbız kullanmaktır.

Kaşlarınızı alırken:

– başlamadan önce kaşlarınızı antiseptik bir losyon veya kolonya ile silin,

– acı hissini azaltmak için göz kapağınızı iyice gerin,

– hiçbir zaman kaşlarınızın üst kısmındaki tüyleri almayın,

– tüyleri tek tek ve çıkış yönüne doğru çekin,

– işleminiz bittikten sonra kaşlarınızın üzeriden tekrar losyon uygulayın ve talk pudrası sürün,

– şayet istediğiniz biçimi bir türlü veremediyseniz, ısrar etmeyin; kaşlarınız düzeltmeye çalıştıkça gereğinden fazla incelebilir. bırakın ve en kısa sürede bir estetisyenden yardım alın.

İnce Tüyler: genellikle dudak üstlerinde, çenede ve yüzün yan taraflarında bulunmakta olan ve fazla belirgin olmayan ince tüylerin fazlalığı bazı kadınları sıkıntıya sokar.

Eğer bu bölgelerdeki tüylenme az ise en ideal yol sarartmadır. sarartma için ideal losyon evde de rahatlıkla hazırlanabilir: cam bir kaba 2-3 kaşık % 36 yoğunlukta oksijenli su koyun, birkaç damla amonyak ilave edin. pamuklu bir çubuğu hazırladığınız losyona batırıp sarartmak istediğiniz tüylere sürün. 4-5 dakika sonra hafif bir kaşıntı duyduğunuzda bölgeyi bol suyla yıkayın ve kremleyin.

Eğer tüyler fazla ise sarartma güzel görünmeyebilir. bundan başka koyu tende sarartılmış dudak üstü tüyleri beyaz bıyık gibi görüneceği için hiç estetik durmaz. bu taktirde en ideal çözüm, tertipli aralıklarla cımbız, ip, ağda gibi yöntemlerle bu tüyleri temizlemektir. iz bırakabilecek metotlardan sakının.

Koltuk Altı: vücudun duyarlı bir bölgesidir; çabuk kızarır. dolayısıyla seçeceğiniz metot önem taşır.

Bikini hattı: bilhassa deniz mevsiminde kesinlikle temizlenmesi gereken bir bölgedir. son derece duyarlı ve kızarmaya meyillidir. ufak iltihaplara ve batık tüylere neden olacağı için tıraş bıçağı kullanmaktan sakının.

Bacaklar: derisi çok duyarlı olmadığı için bütün metotları kullanabilirsiniz. yine de çok açık veya çok koyu tenliyseniz lazerli epilasyondan sakının veya bu konuda uzmanlara danışın.

Cımbız
kaşları, ufak bölgelerdeki tüyleri ve ağdadan sonra kalan tüyleri temizlemek için idealdir. iki cinsi vardır: uçları düz olanlar bıyık, içeri doğru eğik olanlar ise kaş için.

Cımbızınızı, uygulamadan önce ve sonra kesinlikle dezenfekte edin.

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
339 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS