Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Yumurtalık Kisti Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu

Yumurtalık Kisti Bitkisel Tedavi, Kistin içi dolu olan kesecik olarak tanımlandığı belirtilmektedir. Yumurtalı kist birçok kadının kabusu olarak yer edinmeyi başarmıştır. Çoğu kadının hayatında bir kez olsa yumurtalık kistine sahip olduğu bilinmektedir. Yumurtalık kistlerine tıbbi olarak over kistleri denildiği bilinmektedir. Overin kelime anlamının yumurtalık olduğu da belirtilmektedir. Bu kistlerin genellikle tedavi gerektirmediği ve belirti vermediği de bilinir. Bu yumurtalık kistlerinin bazılarının işlevsel bozukluk yaparak belirti verdiği bazı yumurtalık kistlerinin ise belirti vermez. Yumurtalık kistlerinin oluşumlarının en önemli nedeni oluşan hormonal düzensizliklerdir. Yumurtalık kistlerinin özellikle regl gören kadınlarda görüldüğü belirtilmektedir. Yumurtalık kistleri iyi huylu ya da kötü huyludur. Çoğu yumurtalık kistinin iyi huylu olduğu bilinmektedir. Çoğu yumurtalık kistinin belirti vermediği ve genel muayenelerde fark edildiği bilinmektedir. Kistin tedavi edilmeyeceği taktirde daha da büyüyebileceği hastanın hayatını tehlikeye sokabileceği ve kistin kötü huylu olup vücuda yaylıması durumunda ise cerrahi müdahale yapılamayabileceği bilinmektedir.

Yumurtalık Kisti İçin Bitkisel Çözümler ve önlemler
İyot alımında artış yapmak: İyotlu sofra tuzu, tarak, karides, yumurta iyot bakımından zengin besinlerdir. İyot alımını artırmak kistin oluşum olasılığını azaltabilir.
Sebze tüketimini artırmak
Potasyumu fazla olan yiyeceklerle beslenmek: Elma sirkesi, muz, dere otu, kişniş, dul avrat otu kökü, zerdeçal, kekik, sığır kuyruğu gibi besinler potasyum açısından zengin besinlerdir. Bu besinler potasyum eksikliğinden kaynaklanan kistlerin oluşumunu azaltmaya iyi gelebildiği bilinmektedir.
Lift bakımından zengin olan besinlerin tüketimini artırmak: Kabızlığa iyi geldiği bilinmektedir.
Östrojene maruz kalmaktan kaçınmak
Düzenli egzersiz: Hormonal dengeyi sağladığı ve kan dolaşımını arttırdığı bilinmektedir.
Gevşeme teknikleri: Gergin kasların gevşemesini ve krampların rahatlamasını sağladığı bilinmektedir.
Doğal hormon dengeleyiciler kullanmak
Normal vücut ağırlığını korumak
Yumurtalık Kisti Bitkisel Tedavi
İbrahim Saraçoğlu'nun Yumurtalık Kistleri İçin soğan Kürü

Bu soğan kürü için bir adet boy soğanın kabukları soyulduktan sonra soğanlar dörde bölünecek. (kırmızı, mor veya kabuğu beyaz olan soğanlar kullanılmamalıdır) Önceden kaynatılmış olan klorsuz suya soğanları ekleyin beş dakika boyunca kaynatın. Ve başka bir şey ilave etmeyin. Öğle ve akşam yemeklerinden önce bir bardak bu soğan kürünü tüketin. Bu soğan kürünü on beş gün uyguladıktan sonra bitirin. Soğan kürünün daha etkili olabilmesi için regl döneminden en erken bir hafta sonra uygulanması gerektiği bilinmektedir. Bu kür on beş günden fazla kullanmayınız. Soğan kürünü uyguladıktan sonra ikinci adetinizi görmeden on gün önce beş gün ya da yedi gün bu soğan kürünü uygulayın. Bu soğan kürünün yumurtalıktaki kisti tamamen giderdiği bilinmektedir.

İbrahim Saraçoğlu'nun Yumurtalık Kisti Kürü

Bu yumurtalık kisti için olan kür için gereken malzemeler şunlardır:
Bir adet kuru soğan (yumurta büyüklüğünde olacak)
İki veya üç çay kaşığı sumak
Bu yumurtalık kistinin hazırlanışı şöyledir:
Önce soğanlar ince ince kıyılır sonra da soğanların üzerine sumak atılır. Bu hazırlanan sumaklı soğan kürü yemeklerden bir saat önce alınması gerekmektedir. Bu kürün on beş gün boyunca kullanılması gerekmektedir.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
559 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS
sahibinden satılık arsa sincik haber yeni havalimanı