Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Acı Cehrenin Faydaları Hakkında Bilgi İbrahim Saraçoğlu

Acı Çehrenin Faydaları

Acı çehrenin faydaları, acı çehre akdiken ağacının tohumlarıdır. Bunlar halk arasında acı çehre olarak anılır. Yaprakları 4-9 cm uzunluğunda, sağları da 6-25 mm uzunluğundadır. Özellikle turba, makilik, kül meşe ormanlarında, tabanı zengin olan yerlerde ve kuru topraklarda yetişir. Anavatanı Britanya olan acı çehre, aynı zamanda Kırgızistan ve Fas bölgelerine de yayılım göstermektedir.

Haziran ayı geldiğinde çiçeklenene acı çehrenin meyveleri Ekim ayında olgunlaşır. Acı çehre böceklerin yardımıyla tozlaştırılır. Üretimi de böcekler ve kuşların desteğiyle olur. Yani acı çehre kendiliğinden yetişmez. Güneşli yerleri ve bazik toprakları da pek sevmez. Ancak tamamen gölge olan bir yerde de büyümez. Azda olsa bu yerin güneş alması gerekir.

Acı çehrenin faydaları

En önemli faydası bağırsakları uyarıcı ve idrar söktürücü olan acı çehre, hızlı zayıflamak isteyenlerin gözdesi olmuş bir bitkidir. Bunun yanında ishal etkisi olan bir bitkidir. Vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasında, kanın temizlenmesinde etkisi vardır. Zayıflama amacıyla kullanılması halinde, mutlaka bir uzmana danışılmasında yarar vardır. Aynı zamanda zayıflama için kullanımında, mutlaka bol su içilmelidir. Vücuttan su atımını arttırdığı için, sıvı kaybının önlenmesi gerekir.

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
447 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS