Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Ahmet Maranki Ayak Mantarı Tedavisi

Ayak mantarı, ayağın alt kısmında ve bazı durumlar da ayak parmağının aralarında görülen bir hastalık türüdür. Çok olmasa da nadiren acıya sebep olabilir ve ayağın üstüne basılırken sızı yaşamanıza sebebiyet verebilir. Hastalığın ilk belirtisi kaşıntı ve kötü kokudur.

 

Ara, arada olsa ayak parmaklarının aralarından pullanmalar ve döküntüler görülebilir. Bu hastalığın en kötü yanı da bulaşıcı özelliğinin çok fazla olmasıdır. Özellikle herkesin faaliyet gösterdiği hamamlar, havuz tesisleri, saunalar ve çıplak ayak ile dolaşılan alanlar bulaşma riski fazla olan yerlerdir. Böyle bir hastalığınız var ise veya tedbir almak amaçlı terlik giymenizde fayda olacaktır.

 

Ayak Mantarı Bitkisel Tedavi

 • Ayaklar gün içerisinde ılık ve bitkisel sabunlar ile yıkanmalı ardından pamuklu bir havlu ile kurulanmalıdır.
 • Mantar ayaklar da kötü kokuya neden olduğu için çorapların içerisine doğal karbonatlar serpiştirilebilir.
 • Bir litre kadar sıcak suyun içerisine bir yemek kaşığı toz tarçın ilave edilmeli ve ayaklar bu suyun içerisine alınıp bir saat kadar bekletilmelidir.
 • Ayak mantarı olan kısımları sarımsak ile ovmak iyi gelmektedir
  Ayak Mantarı Bitkisel Tedavi

  Yalnız bunu yaparken büyük bir sarımsağı ortadan ikiye kesin ve sulu kısmını ayakların sorunlu olan kısımlarına dairesel hareketler ile sürülmelidir.
 • Sıcak suyun içerisine bir yemek kaşığı karbonat ilavesi yapıp karıştırın. Ardından beş dakika kadar sonra ayaklar bu suyun içerisinde yarım saat kadar bekletilmelidir.
 • Yarım litre elma sirkesini bir litre sıcak suyun içerisine alın ve ayakları bu suyun içerisinde 45 dakika kadar bekletin. Haftada iki kere uygulanabilir ve kısa sürede kesin tedavi sağlamaktadır.
 • Temiz bir pamuk alın ve aloe vera yağına batırıp ayakları bu yağ ile silin. Her gün sabah ve akşam kullanabilir.
 • Ayakları gün içerisinde mümkün oldukça kuru tutmaya çalışın ve nemlenmesi önleyin. Eğer ayaklar nemlenir ve sürekli ıslak kalırsa mantar reaksiyonu ayağın her tarafına dağılabilir ve acı hissine yol açar. Nemli kalmasını önlemek için içerisine hava alan çorapları tercih edebilirsiniz.
 • Paudarco çayını günlük olarak hazırlayın ve günde iki fincan şeklinde için. Ayrıca ayakları da bu hazırladığınız çay ile yıkayabilirsiniz.
 • Gece yatmadan önceleri ayakları aynısefa kremi ile ovun ve sabahları da aynısefa çayı ile yıkayın. 

Özel Video
Ahmet Maranki Ayak Mantarı Tedavisi

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Ahmet Maranki
613 İzlenme
Etiketler: Ahmet Maranki

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS