Sağlık Tube Sağlıklı Yaşam - Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Anne Sütünün Artmasına Yardımcı Yiyecekler Nelerdir?

Anne olmak her kadın için bir istektir. Bebekleri olduğunda onları kucaklarına alıp güzel güzel emzirmek ve onu beslemek en çok hayal ettikleri şeylerden biridir. Ancak unutulmaması gereken bir durum ise bazen anne sütü bebeği beslemek için yetersiz kalır ve bu durumda ek takviye olarak mama alınması gerekebilir. Yani bebeğinizi mama ile beslemek kaçınılmaz bir durum olabilir.

 

 

 

Bebek karnı doymadığından ağlar. Anne ise bebeğini emzirse dahi doyup doymadığını bazen anlamayabilir. Anne sütünü fazlalaştırmak için sürekli beslenmek zorunda değildir. Sütün fazla ve kaliteli olabilmesi için sıvı gıdaların tüketilmesi gerekir. Bunun en önemli içeriği ise su içmektir. Ayrıca besinleri doğal ve protein içerikli olarak tüketmek en doğru davranışlar arasındadır.

 

 

 

Anne sütü bol olmalı ki bebek rahatça doyabilsin. Bunun için protein gerekir. Et, tavuk, yumurta ve balık gibi gıdalar tüketilmesi önemlidir. Helva gibi bazen içeriği bilinmeyen gıdalar ve unutulan gıdalar ne kadar faydalı olduğu unutulmamalıdır. Maydanoz gibi bazı yeşillikler, sütün azalmasına neden  olabilir. Bulgur ve sütlaç gibi gıdalar süt arttırmakta birebirdir. Şayet annenin kendi beslenmesi ile bebek yine de doymuyor ve süt artmıyorsa, doktor kontrolünde süt arttırıcı mama takviyesi yapılabilir.

 

 

 

Sonuç olarak, anne sütü bebek için önemlidir. İlk altı ay sadece anne sütünün bebeğe verilmesi önemlidir. Bunun için annenin de iyi beslenmesi şarttır.

Özel Video
Anne Sütünün Artmasına Yardımcı Yiyecekler Nelerdir?

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Genel Sağlık
748 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi