Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Bitkisel Sağlık


 • Kabak Oturtma Tarifi ve Malzemeleri

  Kabak oturtma tarifi için gerekli malzemeler:

  • 1,5 kg küçük dolmalık kabak
  • Yarım kilo az yağlı kıyma
  • 2 baş kuru soğan
  • 1 kaşık domates biber karışık salça
  • 4 - 5 diş sarımsak
  • Bir tutam maydanoz
  • Zeytinyağı
  • Tuz, karabiber, pul biber, yenibahar

  Kabak oturtma tarifinin yapılışı:

  Kabakları uzunluklarına göre ikiye veya üçe bölün (iki üç adet dolma olacak şekilde). Kestiğiniz kabakların içini etli kalacak şekilde oyun. Kızgın yağda fazla da yumuşatmadan her tarafını güzel bir şekilde kızartın.

  Diğer tarafta kıymayı ateşe koyun. Rengi dönünce biraz yağ ilavesiyle soğanı atıp, soğan yumuşayana kadar kavurun. Sulandırdığınız yarım kaşık salçayı, kıyılmış sarımsağı ve baharatını ilave edip kısa bir süre daha kavurun. Ocaktan alıp kıyılmış maydanozu katıp karıştırın. Dolgu malzemesinin fazla pişmesine gerek yok.

  Harcı, kızaran kabakların içine doldurun. Üstlerine birer dilim domates koyarak tepsiye dizin. Kalan salçayı, 2 bardak kadar suda ezip bir taşım kaynatın ve tepsideki kabakların üzerine gezdirin. Orta ısılı fırında kabak yumuşayana kadar pişirin. Yanında pirinç veya bulgur pilavı, yeşillikler ve ayran tavsiye ederim.

  Afiyet olsun.

  Devamı.. »
 • EMDR Terapisini Tanıyalım

  EMDR terapisi, göz hareketleri ile duyarsızlaştırma ve yeniden işlemeyi ifade eder. Kişilerin geçmişte yaşadıkları ya da maruz kaldıkları olayları zihinlerinden yok edememeleri, geleceğe odaklanma problemi yaratmaktadır. Depresyon, kaygı bozukluğu, ağır travma semptomları günlük yaşamın huzuru ve mutluluğunu engellemektedir. EMDR yöntemi, kişilerin geçmişte yaşadığı olumsuz anları farklı bir bakış açısıyla değerlendirebilmelerine olanak sağlar. Birey bu terapi ile anılarını daha duyarsız hale getirir ve yaşadığı kavgı-korku-acı daha az hissedilmeye başlar. 

  Deprem, yangın, aile içi şiddet, taciz vb ağır sorunlar ile karşı karşıya kalan bireyler EMDR terapi yöntemi ile hayata bakış açılarını değiştirirler. Problem yönetmeyi öğrenirler. EMDR terapisi yalnızca geçmişin etkilerini azaltmaz. Hem geçmişi hem yaşanan anı hem de gelecekte tetikleme sağlayabilecek durumlarda olumlu yönelim göstermeyi öğrenirler.
  Günlük yaşamınız yaşadığınız sorunlar sebebiyle etkili ilerlemiyorsa, geçmişe takılı kalmaktan geleceğe odaklanamıyorsanız, zihninizi meşgul eden durumları geride bırakmak istiyorsanız EMDR uygulaması için uzman terapistler ile görüşebilirsiniz. Zihninizin odak merkezinde bulunan korku ve kargılar EMDR ile yeniden işlenir.


  EMDR Terapisi Hangi Sorunlar Üzerinde Uygulanabilir?
  Hangi psikolojik problemler üzerinde EMDR yönteminin uygulanabileceği, bireylerin araştırdığı bir konudur. EMDR terapisi;
  -Panik atak
  -Cinsel işlev bozuklukları
  -Kişilik bozuklukları
  -Depresyon
  -Uzamış yas
  -Sosyal fobi
  -Cinsel taciz - tecavüz
  -Takıntı problemi
  -Migren
  -Madde ve alkol bağımlılığı
  -Yeme bozuklukları
  -İnternet bağımlılığı
  -Trafik kazası – deprem – yangın
  -Sınav performans kaygısı
  Olumsuz inanç ve düşünceler ile karşılaştığımız durumları kader olarak değerlendirmek dışında, hayata daha farklı bir gözle bakabilmek ve problemleri profesyonel şekilde çözümlemek EMDR terapisinin en mükemmel yanıdır. Artık bu düşünce ile nasıl yaşamıma devam edeceğim kaygılarını geride bırakıp yaşandı bitti ve beni olumsuz etkileyemez bakış açısıyla ilerleyin. Problemleriniz için EMDR yönteminden yararlanın. Yaşamınıza daha sıkı tutunup geçmişin tüm yaşantınızı kötü etkilemesine izin vermeyin.
  Bilgi için: www.adeldanismanlik.com

  Devamı.. »
 • Evde Yaşlı Bakım Hizmetlerimizle Yanınızdayız

   

  Bursa evde yaşlı bakım hizmetleri, yaşlı bireylerin kendi yaşam alanları içerisinde sunulan sağlık hizmetlerdir. Bu hizmetin en önemli faydalarından birisi, kişiselleştirilebiliyor olmasıdır. Yaşlı bireyin ihtiyaçları ve aldığı tedaviye göre şekillendirilen bu hizmet, özellikle yatağa bağımlı bireyler için oldukça önemlidir. Çünkü bu bireylerin tahlil ve tıbbi bakımlarının tamamı, uzman kişiler tarafından evlerinde verilmektedir.

  Sağlık Alanında Uzman Personelden Evde Yaşlı Bakım Hizmetleri

  Evde yaşlı bakım hizmetleri, herkesin sunabileceği kolay bir hizmet değildir. Çünkü yaşlılık dönemi, kişilerin çevreye olan uyumlarının azaldığı bir dönemdir. İlerleyen yaş nedeniyle çeşitli kronik hastalıkların yaşanabileceği, kişi çoklu ilaç ya da yardımcı cihaz kullanımına ihtiyaç duyabilmektedir. Tüm bu durumlar nedeniyle yaşlılara verilecek bakım hizmetlerinin mutlaka işinde uzman kişiler tarafından sunulması gerekmektedir. Özel Medicabil Evde Bakım Merkezi olarak yaşlı bakımı konusunda tecrübeli sağlık personelimiz tarafından, bireylerin evlerinde bakım hizmeti sunmaktayız.

  Yaşlı bakım hizmeti konusunda uzman bir kurum olarak yaşlı bireylere sadece fiziksel bakım hizmeti sunmuyoruz. Aynı zamanda sosyal ve psikolojik olarak da destek sunuyoruz. Çünkü yaşlılık dönemi, hem sosyal hem de psikolojik yardım gerektirebilecek hassas bir dönemdir. Bu anlamda yaşlılık dönemindeki bireylerin gereksinimlerine saygı gösterilmelidir. Bunun yanında onlara yaşlılığın hayattan kopmayı gerektirmediği düşüncesi yerleştirilmelidir. Hayatın hala yaşamaya değer olduğunu kavratmak adına dergi ve kitap okumaları sağlanabilir. Ayrıca sağlık durumları el veriyorsa kısa yürüyüşler yaptırılabilir.

  Yaşlılık dönemi sadece fiziksel olarak güç kaybının yaşandığı bir dönem değildir. Bu dönemde aynı zamanda beslenme alışkanlıkları da değişiklik gösterir.  Beslenme alışkanlıklarının gözden geçirilmesi ve daha sağlıklı olmaları için uzman kişilerce beslenme alışkanlıkları da düzenlenmelidir. Bursa evde yaşlı bakım hizmetleri kapsamında yaşlının yemekten kaçınması ve mutlaka yemesi gereken besinler ile ilgili bir liste hazırlanmalıdır.

  Evde yaşlı bakımı, özen isteyen bir hizmettir. Bakımı veren kişinin sadece yaşlı bakımı konusunda bilinçli olması yetmez. Aynı zamanda güler yüzlü ve sabırlı olması da gerekmektedir. Bu anlamda siz de kendiniz ya da bir yakınınız için güler yüzlü ve kaliteli bakım hizmeti almak istiyorsanız, Medicabil Evde Bakım Merkezi olarak her zaman yanınızdayız. https://www.medicabilevde.com/haberler.php?haber_id=9

   

   

   

  Devamı.. »
 • Cildinizdeki Doğal Parlaklık Farmasi

  Kozmetik ürün sektöründe birçok markanın var olduğunu ve her birinin de en iyi kendisi olduğun altını çizmeye çalıştığını görürüz. Bu kadar fazla çeşitlilik arasında neden Farmasi markasını tercih etmeliyiz diye sorduğunuzu ve aklınızın karıştığını da biliyoruz. Öncelikle belirtmek gerekir ki kozmetik ürünler sağlığınıza zarar vermeyecek türde ve nitelikte olmazsa hiçbir anlam ifade etmeyecektir. %100 yerli malı olan Farmasi markasında tercih edilen hiçbir üründe zarar görebilirim endişesi yaşanması mümkün değildir.

  Piyasaya sürülen her ürün sağlıklı, doğal ve kaliteli ürünler olduğu için gönlünüz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Ürün hammaddelerinde Triklosan, Fosfat, Paraben, Fithalat, ağır metaller gibi katkı maddelerine yer verilmiyor olması her yaş grubunda güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Ayrıca her bir ürün özel olarak dermatolojik testlere tabi tutulur ve sonrasında onaydan geçerek sizlere ulaşır. Farmasi Kayıt Ol başvuru formunu doldurarak sizde bu sağlıklı ürünler ile buluşabilir ve ister sadece kendiniz için ürün alabilir isterseniz de satış yaparak kar elde edebilirsiniz.

  Markayı tercih etmeniz için daha birçok neden sıralayabiliriz. Bunlardan bir tanesi de sahip olduğu ürün sertifikaları olabilir. Özellikle helal ürün sertifikasına sahip olması birçok marka arasından sıyrılmasında oldukça etkilidir. Ayrıca Farmasi Üye Ol işlemini yapıp https://farmasi.web.tr/kayit-ol/ sayfasından yaparak girişimci unvanını alabilmek oldukça kolay olduğu için sistemde yer alarak kendi farkındalığınızı kendiniz de yaratabilirsiniz. Marka ürünlerini deneyip değişimi kendiniz görünce daha kolay ikna olacaksınız. Deneme yapabilmek adına Farmasi Üyelik gerçekleştirdiğiniz andan itibaren numune ürün siparişi açabilirsiniz.

   

  Kaynak :  https://farmasi.web.tr

  Devamı.. »
 • Masaj Hizmetlerinin Fiyatları Nedir?

   

   

              Günümüzde herkesin büyük bir keyif içerisinde ve düzenli bir şekilde almaya başladığı masaj hizmetleri fiyat olarak aslına bakılırsa birçok farklı kriteri bağlı olarak değişebilmektedir. Bunlar içerisinde öncelik olarak masaj salonu şeklinde geçen merkezlerde olduğu gibi tamamen profesyonel bir yer olmasına bağlı biçimde değişebilmektedir. Aynı zamanda bu merkezlerdeki iç kısımlarda masaj hizmetlerinin yapılacağı odaların tamamen steril bir alan olarak hazırlanması ile birlikte burada kullanacak olan özel taşlar ve organik yağ seçeneklerinin yanı sıra taş zemin ile birlikte yumuşak yatak seçenekleri de yine fiyatları değişiklik yaratabilmektedir. Diğer yandan ise çevreye yerleştirilen loş Işıklar ile birlikte oluşturulan bütün kapsamdaki doğru ve güzel ortam fiyatları değiştirebilmektedir. Tabii en iyi şekilde hem fiziksel olarak hem de ruhsal açıdan rahatlamak adına mutlaka bu işlemlerin gerçekleştirilmesi önemi oldukça büyüktür.

   

   Çok uygun fiyatlarda masaj hizmetleri

   

              Özellikle birçok farklı hizmet kapsamında değişik ağrılar ve eklem ile romatizmal sorunlar kapsamında büyük bir öneme sahip olan ve günümüzde birçok farklı insanın düzenli bir şekilde yaptırdığı profesyonel masaj hizmetleri adına bu alanda büyük bir tecrübe sahibi olan uzman masözlerin etkisi ile beraber fiyatlar değişebilmektedir. Özellikle eğitim almış ve sertifika sahibi olan masözler birçok değişik masaj yöntemlerini tamamen profesyonel şekilde gerçekleştirdiğinden dolayı fiyatlar buna göre arta bilmekte ya da azalabilmektedir. Ancak bu fiyatlar her ne kadar değişse de yine de bütçeye uygun bir şekilde Zeytinburnu masaj salonuolan yerlerde bu hizmet alınabilir ve düzenli bir şekilde gerçekleştirdiği takdirde vücudun birçok farklı noktasındaki ağrılardan tamamen ya da büyük bir oranda kurtulma imkanı elde edilebilir.

   

   Farklı fiyatları kapsamında profesyonel masaj hizmetleri

   

              Standart bir şekilde haftada 2 ya da 3 kez alınabilecek olan masaj hizmetleri kapsamında özellikle kaplıcalara gidildiği zaman kurtulmak istenilen birçok değişik sorunları yine yeşilköy masaj salonu olarak geçen birçok değişik özel merkezde de bu sorunlardan daha hızlı bir şekilde kurtulma şansı elde edilebilmektedir. Tabii bütün bu kriterler kapsamında mutlaka bir masaj salonu bulunduğu zaman fiyatların da detaylı bir şekilde öğrenilerek buna göre bir tercih yapılması gerekmektedir.

  Devamı.. »
RSS