Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Gebelik Hesaplama

 

Hafta hafta gebelik hesaplama

Gebelik hesaplanırken son adet tarihinin ilk günü baz alınarak hesaplanır.Kimi anne adayımız genellikle son adet tarihinin bitişinden itibaren hesaplama yaparlar.Uzmanlara gidildiğinde ise anne adayının hesaplama tarihi genelleme olarak yanlış çıkar.Birçok anne adayının merak ettiği konulardan biridir.Kaç aylık hamileyim? Kaçıncı haftadayım?Nasıl hesaplarım?Kaç ayım kaldı? gibi sorular sık sık sorulmaktadır.

Doktor ve anne adaylarının hesaplarının çoğu zaman ahenk sağlamamasının sebebi 1 ayın 4 haftadan oluşmasından kaynaklanıyor.Bu nedenle gebelikte önemli olan ay hesabı değil hafta hesabıdır Gebelik süresi 40 haftadır.Bu bazı durumlarda 41 haftaya kadar sürebiliyor.Doktorlar da buna göre ay ve haftalar söylerler.
Ovülasyon ; kısaca yumurtlama dönemi bebek sahibi olmak isteyenler için önemli hususların en başta gelmektedir.Dünyada birçok kadın bu teknikle hamile kalmaya çalışıyor.Bu nedenle doğru yanlış birçok bilgi bazen bu süreci zorlaştırmaktadır.

Yumurtlama belirli bir yaş ve dönemden daha sonra her kadının yaşadığı bir süreçtir.Yumurtlama dönemi yani hamilelikte en önemli dönemdir.Ovülasyon sayısının arttırılması ve hamile kalınmasının yükseltilmesi sürecini içermektedir.

11. VE 21. GÜNLER ARASI ÇOK ÖNEMLİDİR

Adet döngüsü süreci ortalama 28 gündür.Kadınların %15’inden 28 günde bir regl kanaması görülürken, %0.5’inde 21 günden daha kısa, %1’inde ise 35 günden daha çok zamanda kanama görülür.

Kadınlarda adet dönem 24-35 gün arasında değişir.Bazı durumlarda biraz daha uzayabilir.Yumurtlama dönemi kadınlarda genelde 11. ve 21. günleri arasında olmaktadır.

YUMURTLAMA DÖNEMİ BÜNYEDEN BÜNYEYE FARKLILIK GÖSTEREBİLİR

Birçok kadın yumurtlama günü hesaplama konusu ile ilgili farklı teknikler kullanmaktadır.Genellikle ovülasyon tahmin kitleri ve bazal vücut ısısı ölçümünden yararlanır.Bazen regl döneminin ortasında yumurtlama olduğu halde gerçek yumurtlama günü değişebiliyor.

UYGUN GÜNLERİ BELİRLEMENİN PRATİK YOLU

Adet döngüsü normal kadınlarda yumurtlama,adet kanaması kafalamadan aşağı yukarı 14 gün önce gerçekleşir.Bu yumurtlama günleri hesaplamanın en kolay yoludur.Bu hesaplama adet dönemi 28 gün süren bir kadında yumurtlama adetin 14. günü olur.Adet kanamasının kafaladığı ilk günden sayarak 14. güne denk gelir.

Gebelik Hesaplama

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
1,215 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS