Sağlık Tube Sağlıklı Yaşam - Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Gebelik Süreci Nasıl Belirlenir?

 

40 haftalık bir süreçten oluşan gebelik tarihini belirlenmesi için yapılan hesaplamalar bazen kafa karışıklıklarına neden olabilir. Bazı durumlarda adetinizin gecikmiş olması veya yanlış tarih belirlemiş olmanız, sizi doğru bilgiye ulaştırmayabilir. Doktorunuzun ultrason ölçümü ile kesin ve net bir bilgi elde edebilirsiniz. 

Gebelik Hesaplama Nasıl Yapılır?

Gebelik hesaplama yapılması için öncelikle bazı şeyleri doğru olarak bilmeniz gerekir Hamile kadınlar doğum tarihini, tam olarak 40 hafta sonra hangi güne ve aya denk geliyorsa o günlerde doğumun gerçekleştireceklerini öğrenebilirler. Bu hesaplama sezaryen veya erken doğum ihtimalini kapsamamaktadır.

Hafta Hafta Gebelik Hesaplaması

Hafta hafta gebelik hesabınızı yaparken bilmeniz gereken tek şey, son adetinizin başladığı ilk gününü belirlememesidir.  Gebeliğiniz oluşumu bu sürece denk geldiği için son adet tarihinizin ilk gününden itibaren geçen sürenin hesaplaması gerekmektedir. Bu tarihten sonra geçen 7 günün sonunda tam bir haftalık hamile sinizdir. Örneğin son adet tarihi 13 temmuz 2015 olan anne adayının 40 haftalık hamilelik dönemini ele alırsak, tahmini doğumun tahminen 19 Nisan 2016 tarihinde gerçekleşmesi beklenir.

Özel Video
Gebelik Süreci Nasıl Belirlenir?

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
857 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi