Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Gebelik Sürecinde Anne Ve Bebek Sağlığı

 

Anne adaylarının gebelik süresince düzenli doktor kontrolleri ile anne ve bebeğe olumsuz etki edecek her türlü etkenleri ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bebeğin sağlıklı gelişiminin sürdürülebilmense dikkat edilmelidir. Anne adaylarının ise gebelik sürecinin rahat bir şekilde geçirilmesi ve karamsarlığa düşmemesi için psikolojik olarak ta doğuma hazırlanmaları gerekmektedir.

Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılmalıdır?

Gebelik hesaplamayaparken âdetinizin başladığı ilk günün doğru bir şekilde belirlemelidir. Gebeliğiniz o günden itibari ile oluşmaya başladığı için, bu hesaplamalar adet gününü baz alınarak yapılır. Bu yüzden adet tarihinin yanlış olarak belirlenmiş olması, sizin tarih olarak yanılmanıza neden olabilir.

Hafta Hafta Gebelik Değerlendirilmesi

Hamilelikte önemli olan hafta hesabıdır. Hafta hafta gebelik hesaplama İle ilgili oluşabilecek karışıklığı ortadan kaldırmak için kaç aylık hamile olduğunuzu hesaplamanıza gerek yoktur. Kadında döllenme en son adet gördüğü tarihten 2 hafta sonrasında oluşmaktadır. 4 haftadan önce bir hamilelik söz konusu olmadığından bebeğin görüntüsü de doğal olarak elde edilemez.

 

 

Özel Video
Gebelik Sürecinde Anne Ve Bebek Sağlığı

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
697 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS