Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Gebelik Yumurtlama Hesaplama Programı

Ovülasyon ; kısaca yumurtlama

dönemi bebek sahibi olmak isteyenler için önemli konuların en başında gelmektedir.Dünyada bir çok kadın bu yöntemle hamile kalmaya çalışıyor.Bu nedenle doğru yanlış bir çok bilgi kimi zaman bu süreci zorlaştırmaktadır.

Yumurtlama belirli bir yaş ve dönemden sonra her kadının yaşadığı bir süreçtir.Yumurtlama dönemi yani hamilelikte en önemli dönemdir.Ovülasyon sayısının arttırılması ve hamile kalınmasının yükseltilmesi sürecini içermektedir.

11. VE 21. GÜNLER ARASI ÇOK ÖNEMLİDİR

Adet döngüsü süreci ortalama 28 gündür.Kadınların %15’inden 28 günde bir regl kanaması görülürken, %0.5’inde 21 günden daha kısa, %1’inde ise 35 günden daha fazla zamanda kanama görülür.

Kadınlarda adet dönem 24-35 gün arasında değişir.Bazı durumlarda biraz daha uzayabilir.Yumurtlama dönemi kadınlarda genellikle 11. ve 21. günleri arasında olmaktadır.

YUMURTLAMA DÖNEMİ BÜNYEDEN BÜNYEYE FARKLILIK GÖSTEREBİLİR

Birçok kadın yumurtlama günü hesaplama konusunda farklı yöntemler kullanmaktadır.Genellikle ovülasyon tahmin kitleri ve bazal vücut ısısı ölçümünden faydalanır.Bazen regl döneminin ortasında yumurtlama olmasına rağmen gerçek yumurtlama günü değişebiliyor.

UYGUN GÜNLERİ BELİRLEMENİN PRATİK YOLU

Adet döngüsü normal kadınlarda yumurtlama,adet kanaması başlamadan yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir.Bu yumurtlama günleri hesaplamanın en pratik yoludur.Bu hesaplama adet dönemi 28 gün süren bir kadında yumurtlama adetin 14. günü olur.Adet kanamasının başladığı ilk günden sayarak 14. güne denk gelir.

Gebelik Yumurtlama Hesaplama Programı

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
983 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS