Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Gebelikte 11. hafta

Hafta hafta gebelikte 11.hafta

Artık bebeğiniz Bir incir büyüklüğünde.Yaklaşık 2,5, 3 cm büyüklüğündedir.Artık yavaş yavaş gelisimini tamamlamak üzeredir.

Bu Haftada bebeğinizde Olan Değişikler;

 Bebeğinizin elleri Yakında açılacak ziyaretinde yumruk şeklinde olacak.Bu Sırada diş kökleride oluşacak.Annesinden Aldığı vitamini ziyaretinde minarellerle bazı, kemikleri sertleşip sekil Almaya başlayacak.

Tekmeleme Dikkat edilmesi ettik gerilme hareketleri sıklaşsada henüz Bunları hissedemeyeceksiniz.Bebeğiniz büyüyüp geliştikçe bu hareketlerde çoğalacak.Fakat 1-2 ay Daha bunlardan habersiz olacaksınız.Minik bebeğinizin artık diyaframı da gelişmeye başladığından hıçkırık tutuyo olabilir.Bunlar bebeğinizde Olan değişimler.Peki ya sizde Olan Değişimler A.Ş. Gereken durumlar.

Sizdeki Değişimler;

Artık boyutu müjdeli bir haber verebiliriz.Mide bulantılarınız hissedilir derecede azalıyor.Ancak hormon seviyesinin Değişikliği NEDENİYLE sindirim Sorunları yaşayabilirsiniz.Mide yanması olabilir.Bunlar onu hamilielikte rastlanabilen sorunlar.Bunun Için yapmanız Gereken sindirimi kolaylastiran rahatlaştıran yiyecekler yemek Gerekir ettik.

Gebelikte ilk 3 ayinda  alınır.Ancak arası GENELLİKLE 1 ila 3 kilo onu gebelik Cardio olmadigindan aşırı mide bulantısı çeken anne adayları bu kiloyu alamayabilir.endişelenecek birşey değil.Çünkü hamilelik Öncelikle nekadar çok yediğiniz ziyaretinde aldığınız Değil bebeğinizin İhtiyacı Olan vitamin ziyaretinde minarelleri karşılayacak sekılde beslenmektir.

Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar;

Vajinal kanama Veya Akıntı, Şiddetli eden karın ağrısı, Bebeğiniz hareket Etmeye başladıktan Sonra hareket etmiyor ettik tekmelemiyorsa, idrar yapmıyorsanız yada az yapıp ağrı ateşiniz Varsa, Sürekli A.Ş. ziyaretinde yanmanız oluyorsa, Sürekli kusma ziyaretinde Sürekli devam ettik şiddetli baş ağrısı çekiyorsanız, 24 saatten Fazla ishal , sindirim sorunu yasiyorsaniz, Vücudunuzun onu tarafının kaşındığını hissediyorsanız, Basit bir grip'in virüsü safra hamilelikte Büyük Riskler doğurabilir Eklendi bunun Için doktorunuza başvurun,

Özel Video
Gebelikte 11. hafta

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
399 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS