Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Gebelikte 18.Hafta

Hafta hafta gebelikte 18.hafta

Bebeğinizin ilerlemesi devam etmekktedir. 18.haftada  ise bebeğinizin baş ile popo mesafesi (CRL) 140 mm'ye, ağırlığı ise 200 gr.'ydi) normal şekilde tasarlanır.Bebeğin cüce verniks caseosa adı verilen kremsi bir tabakayla kaplanmıştır. .

Bebeğin doğası dört odacık görünümü oluşmuş ancak kalbin tarihi tam olarak tamamlandı sayılmaz.Bebeğin kalp atış hızı normal bir bireyin iki katı fazladır (120-140).

Anne adayındaki değişimler

Bu haftalarda daha önce doğum günü anne adayı için bebeklerinizin hareketlerinin farkına dayanıyor bu haftada bebeğiniz bir kelebek kıpırtısı gibi hissedebilirsiniz.

 

Bu haftlarda düşük tansiyon seyredebilir.Anne adayının kan hacmi artmış, buradaki damar duvarlarındaki kasları dahil düz kaslarında gevşeme olur bu durumda ikinci trimesterde (13. - 27. haftalar arası) dönmesi ve baygınlık  yaşadığı.Buna ortostatik hipotansiyon  denirisinde olduğu gibi bir yerde olduğu sırada havada bir pozisyonda istirahat etmek sizi rahatlatacaktır.

Bu dönemlerde sırt ağrılarından sıkça söz

mevcut.Bunun nedenleri hakkında bir kaşık kavun yukarıya olan rahminiz, bedeninizin ağırlık merkezini havalandırın, alt sırtı ileriye doğru doğru ve ileri doğru ileri doğru yapıyor. daha eklenir.Resimde görüldüğü gibi.

Bu haftalarda anne adaında görüntüleme sendromu; Kaynayan diş etleri, bacak krampları, orta gazı, kanayan diş etleri, cilt ve saç değişimleri, ayak bilekleri ve ayakların hafif şişmesi son olarakta cin hareketidir.

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
464 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS