Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Gebelikte 19. Hafta

Hafta hafta gebelikte 19.hafta

Bu haftada bebeğin başından  poposu (CRL) 150 mm dir.Ağırlığı ise ortalama 230 gr dır.19. Haftada bebek dışarıdan gelen sesleri hissetmeye başlar.Damak yapısı ve diş taslakları oluşmaktadır.O ufacık beyniyle koku, tat alma , görme , dokunma ve duyma alanları belirmeye başlamıştır.Kolları ve bacakları birbirleriyle orantılıdır.Böbrekleri idrar üretmeye devam ediyo  ve saç diplerinde saçlar filizlenmeye başladı.

 Annede oluşan değişikler                                                           

 Bedeninizin gittikçe genişlediğinizi mi düşünüyorsunuz ? Bunu  daha çok düşüneceksiniz.Çünkü bedeniniz artık ilk haftalara göre daha hızlı gelişecek.Bununla birlikte yorucu bir günün ardından kasıklarınızda ağrılanız olabilir.Bu ağrılar iki taraflıda olabilir.Bu ağrılar daha çok yuvarlak bağlarınızın ağrılarıdır.Bu bağla ağırlığının artmasıyla rahminizin esnemesini sağlar.

Anne adayının karnı göbek deliğinin 1-2 cm altına kadar büyümüştür.Büyüyen rahim mideye baskı yapar.Özellikle fazla yemek yenmesi durumunda ve gece geç saatlerde yemek yiyip yatması durumunda ağıza acı su gelebilir.Bunu engelleyebilmek içn öğünleri arttırıp yemek miktarını azaltmalısınız.Örneğin 6 öğün yemek yiyip doymadan kalkmak gibi.Gece geç saatlerde yemek yememe ve gece yatış pozisyonunda gövdenizi yüksekte tutmak.

Cildinizde de değişiklikler devam ediyor.Avuç ellerinizde kızarıklık oluşabilir.Endişelenmeyin bunun sebebi fazla östrojenden kaynaklanıyor.Lekeleriniz artabilir.Bu dönemlerde güneş ışınlarından uzak durmak gerekir.

 

Özel Video
Gebelikte 19. Hafta

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
571 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS