Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Gebelikte 26.hafta

Hafta hafta gebelikte 26. hafta

Artık bebeğiniz gün geçtikçe dahada büyüyor.700 ile 800 gr arası kiloya gelmiştir.Boyu ise yaklaşık 33 cm civarındadır.

Kulaklarındaki sinir sistemleri artık daha gelişmiş ve hassastır.Seslerinizi algılayabiliyor.Eşinizle muhabbet ederken hem sizin hem babasının sesini duyabilir.Akciğer gelişimi için amniyotik sıvıyı az miktarlarda solur ve dışarı verir.

Nefes alma diye adlandırdığımız bu hareketler aynı zamanda bebeğin doğduğu, havayı içine çektiği ilk an ve kilo alımındaki önemli hareketlerdir.

Eğer bebeğin cinsiyeti erkek ise testisleri,skrotumlara (testis torbasına) düşmeye başlar.Buda yaklaşık 2-3 günü alır.

Annede yaşanan değişiklikler

Bu haftalarda tansiyonlara dikkat.Günlük yaşantınızda düzenli beslenmeye ve yeteri kadar dinlendiğinizden emin olun.Aksi taktirde bu haftalarda tansiyonunuz çıkabilir.Genellikle ilk 3 haftalık dönemde tansiyonunuz düşmeye başlar (22. ve 24. haftalar arası ).

Diğer haftalarda olduğu gibi bu haftada belinizde ağrılarınız olabilir.Sonuç itibariyle yükünüz gittikçe artıyor.Aslında bunun tek sebebi hormonal değişim ve büyüyen rahimdir.Bunun dışında birde fazla kilolar eklenince kaslara fazla yük eklemlere ise fazla kuvvet demektir.

26.haftada kasılmalarınız  dahada artabilir.Eğer bu kasılmalar ağrılı ve düzenli değilse ve kasılmalarda beliniz ağrımıyorsa muhtemelen ciddi birşeyiniz yoktur.

Diğer bir sorun ise kabızlıktır.Bu sorunu daha az bbir şekilde atlatmak istiyorsanız lif içerikli besinler tüketin.Beyaz ekmek,makarna,muz tüketmeyiniz.Bunun yerine tam tahıllı ekmekleri,elma ,portakal gibi meyveleri tüketin.

Hafta hafta gebelikte 26. hafta

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
1,268 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS