Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Gebelikte27. hafta

Hafta hafta gebelikte 27.hafta

27.haftada bebeğinizin beyin dokusu hızla gelişimine devam ediyor ve akciğerler de gelişimini sürdürüyor.Bebeğiniz bu hafta gözlerini açıp kapamaya kafalıyor.

Ağırlığı bu hafta sonunda aşağı yukarı 950 gr olacak.Tabiki bu gelişim anne ve babaya göre değişebilir.Bu oran en düşük 650 gr en yüksek ise 1500 gr kadar yükselebilir.950 gr ortalama bir ağırlıktır.Eğer bebeğinizin kilosu düşük ise endişelenmeyin hekiminuz size fazla tüketmeniz gereken besinleri söyleyecektir.Bunu uyguladığınız zaman bebeğiniz belli bir müddet sonra istediğiniz kiloya ulaşacaktır.Boyu ise 34 cm ulaşmış olacaktır.

Artık bebeğinizin kalp atışları o kadar kuvvetlidir ki bebek makul pozisyondayken kulak anne karnına dayandığında bu atışlar duyulabilir.Bununla beraber sesleride daha iyi ayırt edebilmektedir.Yararları daha net bilinmesede bebeğinize müzik dinletmek ,kitap okumak anne adaylarının bebekleriyle geçirdikleri ilk zaman içinder açısından dşayetlidir.

Annede görülen değişiklikler

Rahminiz göğüs kafesine yaklaştıkça giyafragma da yukarıya doğru yer değiştireceğinden, bilhassa derin nefes aldığınızda zorluk çekebilirsiniz.Bu akciğerinizin tam anlamıyla şişmemesinden kaynaklanıyor.Başınızı yüksek bir biçimde ahenkayı deneyin.

Rahiminiz büyüdükçe göbek deliğiniz dışarı doğru çıkacaktır.Bu durum göbek deliğinizin etrafında bulunan kas kılıflarının zayıf olduğundan kaynaklanıyor olsa gerek.Fakat geçici bir durumdur.Doğumdan 1-2 ay daha sonra büyük ihtimalle geçecektir.

Bu haftalarda artık yeni değişim olarak bacaklarınıza kramp girebilir.Nedeni ise bacaklar bu durumda daha çok ağırlık taşıyor ve rahminiz damarlarınıza basınç uyguladığından kan dolaşımınız etkileniyor.Bu durum hamileliğiniz ilerledikçe artabilir.

Artık doğuma az bir süre kaldı.Kendinizi bu duruma hazırlamalısınız.Bol bol yürüyüş size iyi gelecektir.

Özel Video
Gebelikte27. hafta

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
738 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS