Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Hamilelik Nasıl Anlaşılır?


Gebelik toplamda 40 haftalık bir süreçten oluşmaktadır. lakin hamilelikte geçen süre 1 aya denk gelmediği için anne adaylarında ister istemez kafa karışıklığı yaratabilir. Bir kadının hamile olup olmadığını anlaması âdetinin olduğu o hafta 5. haftası olmaktadır. Bu sebeble âdetinizin gecikmiş olması tarihi yanlış belirlemiş olmanız, sizi doğru bilgiye götürmeyebilir. Doğru bir bilgi almak için hekim denetiminizi yaptırmalısınız.

Hafta Hafta hamilelik Hesaplaması

Hafta hafta gebelik hesaplaması yapabilmek için ise, ilk önce son adet olduğunuz tarihinizin ilk gününden itibaren geçen zamanı hesaplamanız gerekir. hamileliğin bu süre zarfında oluşur ve gelişimi bu zamana bağlı olarak devam eder. 40. hafta itibari ile gebelik sonlanacak yani doğum gerçekleşecektir.

Hatasız hamilelik Hesaplama Nasıl Olur?

Doğum haftası adetinize göre yapılan gebelik hesaplama yanıltıcı olabilir. Kesin bir tarih için hekiminizin yapacağı ultrason ölçümü ile belirlenebilir. Öncelikle gebeliğin hesaplanmasında ay olarak değil hatalık olarak yağılmaktadır. Gebelikte 4 hafta 3 günlük bir süreye denk gelir. Bu nedenle bu hesaplamalar yapılırken haftalar göz önünde bulundurulur.

 

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
1,070 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS