Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Hamilelik nasıl anlaşılır?

Hamilelik, hele ki zamanlaması ve doğruysa, dünyanın en güzel şeylerinden biri. Kadın bedenudu hamile kaldığı Hamileliğin belirttiği yerde reglin gecikmesi geliyor. Eğer regliniz beklediğiniz tarihte gelmediyse şüphelenmeye başlanır. İlk günlerinde, ilk günlerinde, yumurtanın rahme yerinde planlandığı yerde kanamalar da olayı aklınızı tutmanızı istiyor.

Ağrıyan memeler de gebeliğin güçlü belirtilerinden. Her zamanki sutyeniniz bugünlerde biraz dar geliyorsa, memelerinizde bir hassaslık ve ağırlık hissettiğinizde, meme uçlarınız koyulaştıysa ve damarlarınızda belirginleştiyse, bu gebeliğin belirtilerinden bunu.

Gebeliğin bir diğer belirtisi, sürekli yorgunluk ve uykusuzluktur. Bu vücutunuzdaki hormonların artışından önce olabilir. Teslim kadında ilk trimesterin sonunda yorgunluk hali de sona erer.

Hamileliğin belirtilmesiinden bulantı, en yaygın bilinenlerden bir tanesidir. Genelde 6'ncı haftada başlasa da bazen kadınlar daha erken safhalarda da sabah bulantıları yaşayabilir. İkinci trimesterde sona erecek bu sorun için yapabileceğim en iyi şey midenizi bastıracak hafif yiyecekler yemektir.

Sık sık tuvalete gitme ücreti da gebeliğin belirtileri arasındadır. Zira hamileyken vücutunuz ekstra sıvılar üreticisi, normal meslekten normalden fazla çalışmasına neden olur.

Hamileliğin sebeplerinden bir diğeri, nefes darlığıdır. Çünkü büyüyenekte olan cenin oksijene ihtiyaç duyar, bu da annenin daha fazla oksijene ihtiyaç duyması gerekir. Bu durum hamilelik boyunca devam edebilir. Belli de bebek büyüyüp büyüyüp diyaframınıza baskı yapınca ...

Baş ağrısı da gebeliğin belirtilerinden olabilir. Bu da yine hormonun değişmesi bir durumdur. Eğer hamile kafadan şüphe yapıyorsanız baş ağrısına karşı aldığınız ağrı kesicilerinizdeki olmanızı. Normalde sırt ağrısı yaşamayan bazı şeyler gebe kaldıklarında bel ağrısı yaşadıkları da görülmüş. Hamilelik boyunca kilo aldıkça bu ağrıyı çekmeye devam ederek gelecekteeldir.

 

Regl dönemlerinde planlama krampların benzerini yaşıyor olmanız da hamilelik belirtisi olabilir. Rahminiz kendini bebeğe hazırlarken genişler ve bu tür kramplar ortaya çıkar.

Canınız sürekli ekşi bir şeyler istemesi ya da normalde çok sevdiğiniz balığın kokusunun safra midenizi bulandırması da "Hamile Olabilir mi?" mantıklı bir sebeptir için sorusu üzerine düşünmeniz için.

Öte yandan daha geçen hafta giyebildiğiniz pantolon bugün dar geliyorsa, şişkinlik ve kabızlıklarınız isterseniz, yıllardır artan progesteron salginizin sindirim sisteminizi etkilediği söylenebilir.

Ruhsal durumunuzdaki ayarlar, vücut sıcaklığınızın yükselmesi, koku alma duymanızın kuvvetlenmesi ve zamanın başlangıcında baş dönmeleri de başka yıllık belirtileri arasındadır.

Hamilelik nasıl anlaşılır?

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
3,123 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS