Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Hamilelik ve Gebelik


Gebe kaldığınızı öğrendiğiniz andan itibaren anne adaylarının kendilerine daha fazla dikkat etmeleri gereklidir. Üç dönemden oluşan bu heyecanlı sürecin ilk 3 aylık dönemde, bebeğin organlarının gelişmesi ile beraber başlamaktadır. İkinci dönemde bu gelişim çok daha çabucak devam etmektedir. Üçüncü ve son dönemde ise bebek normal bir fiziksel görünüme kavuşuyor. Bebeğin gelişimi bu yolla sürüp giderken, anne adayanısıra vücudu normal bir doğuma hazırlanıyor.
Hamilelik Hesaplaması Nasıl Yapılmalıdır?
Toplamda 40 haftadan oluşan bu süreçte hamilelik hesaplama yaparken ay olarak değil hafta olarak ve bütün hamileliğin süresine göre hesaplama yapılır. Çünkü hamileliğin ilk 1 ayı tam anlamıyla 4 haftayı kapsar. Bu nedenle hamilelik haftası hesabı yapılırken son adetinizin kafaladığı ilk gününü belirlenmesi gereklidir. Gebeliğin o günden itibaren oluşması sebebi ile açıkladığimiz bütün bu hesaplamalar son adat adet gününüz gör olarak yapılır.

Hafta hafta hamilelik Anne Adayının Doğuma Hazırlanması

Hafta hafta hamilelik sürecinde maruz kaldıkları değişimler daha sonrasında anne adaylarının rahat ve problemsiz hamilelik sürecinin geçirilmesi için karamsarlığa kapılmadan psikolojik olarak buna göre hazırlanmalıdır.

Hamilelik ve Gebelik

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
959 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS