Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

İbrahim Saraçoğlu Avakado kürü

 İbrahim Saraçoğlu Avakado kürü

Avokado, uzun senelar Türkiye’de tanınmayı ve kabul görmeyi bekledi durdu... 80’lerin kafaından itibaren aranan, en pahalı meyve olarak pazarlarımıza girmeye kafaladı.
Avokadonun yetişkinlaşmış olanını (elde basitçe ezilebilen) kullanmak gerekir. Eğer yumuşağını bulamıyorsanız, onu birkaç gün içerisinde basitçe yumuşatabilirsiniz. Yapacağınız tek şey her birini tek tek gazete ya da kese kâğıdına sarıp oda sıcaklığında bekletmektir. Birkaç gün daha sonra gazete kâğıdını açmadan dışından, yumuşayıp yumuşamadığını kontrol edebilirsiniz.
Avokado yetişkin şeftali yumşaklığında olması gereklidir. Avokado hazırladıktan en geç birkaç saat içerisinde tüketilmelidir.

Kür 1: Anemiye karşı
Bir adet avokado ince dış kabuğu soyulup çekirdeği menfaatildıktan daha sonra 1 - 1.5 yemek kaşığı limon suyu ilave edilerek çatalla ezilir. Bir dilim ekmeğin üzerine sürülerek tüketilir.
Haftada üç kez bir ay boyunca devam edilir ve kür sonlandırılır. Dönem dönem şikâyetlerin seyrine göre yenidenlanabilir.


Kür 2: Kanser hastalarında, iyi huylu prostat büyümesinde ve kolesterolün düşürülmesinde
Kür 1’ le hazırlama biçimi aynıdır. Ancak ezilirken içerisine 1 - 2 diş ezilmiş sarımsak ilave edilir. Uygulama biçimi de aynıdır. Dönem dönem şikâyetlerin seyrine göre yenidenlanabilir. Anemi yaşayan kanser hastalarına da tavsiyelir.


Ülser ve migrene birebir
Avokado, B6 vitamini bakımından çok zengindir. Ülser ve migreni olanlar avokadoyu hiç çekinmeden tüketebilirler. Ülser, migren ve Azlheimer hastalarının bilhassa avakado tüketmelerinde yarar var. Bu tavsiyemin sebebi içerdiği thiamin ve theronine etkin maddeleridir. Avokadonun içerdiği riboflavin, seretonin ve pyridoxine migrene karşı kusursuz bir önleyicidir. Ancak, bünyesinde bulunan yüksek miktardaki proline ve heptacosane maddeleri onun migrene karşı önleyici gücünü büyük oranda zayıflatır.
Avokadoyu tüketenler onun çok yağlı olduğunu ve kolesterollerini yükselteceğini düşünür. Bu doğru değildir. Tam tersine avokado kolesterol düşürücüdür. Hele hele tavsiye ettiğim hazırlama biçimine göre tüketilirse, kolesterolün düşürülmesinde daha da etkili olur. Avokadonun az da olsa dopamin ve seretonin içerdiğini biliyor muydunuz?

İyi huylu prostat büyümesi
İyi huylu prostat büyümesine bağlı şikâyeti olanlar da haftada iki-üç kez avokado tüketme-li. Çünkü bünyesinde 5-alfa-redüktaz enzimini inhibe eden beş etkin madde bulunur.
Avokadonun meyve olarak tüketilmesi biraz zor gelebilir. Ancak, avokadonun çok çeşitli hazırlama biçimleri vardır. Eğer onu doğru hazırlarsak, kusursuz bir aRoma ve damak tadı kazanır. Önerdiğim hazırlama biçiminin dışına çıkmayınız. Çünkü sarımsak ve taze limon suyunun dışında ilave edeceğiniz farklı katkılar kür için makul olmayabilir. Avokadonun tuz atımındaki seçiçiliği, sodyuma karşıdır. O, vücuttaki sodyumu adeta seçerek dışarı atar. Sodyum yüksekliği olanlara bilhassa avokado tüketmelerini tavsiye ederim.
Avokado gerçek bir doymamış omega-9-asit deposudur. Ortalama olarak 500 bin ppm omega-9-asit içerir. Avokadonun damakta bıraktığı tat, onun çok yağlı olduğundandır. İçeriğinde bol miktarda doymamış yağ bulunduğu doğrudur. Ancak avokadonun bünyesinde kolestrol sıfırdır.
Avokado ortalama 300 bin ppm doymamış omega-6-asit yani linoleik asit içerir.

Regle bağlı anemiye karşı
Bazı hanımların âdet zamanları hem uzun sürer, hem de fazla kanamalı geçer.
Bu durumda olan kadınların haftada üç kez avokado tüketmeleri, hem anemiye bağlı şikâyetleri ortadan kaldırır, hem bağışıklık sistemlerinin güçlendirilmesine yardımcı olur.


Kanser hastaları için
Dşayetli okuyucu, kemoterapi ve / ya da radyoterapi daha sonrası anemi şikâyetiyle karşı karşıya kalan hastalar “Bitkisel Sağlık Rehberi” isimli kitabımda belirtmiş olduğum kereviz - ıspanak kürünü uygulamakta zorlanıyor. Bu zorluğun birinci sebebi, kemoterapi ve radyoterapi daha sonrası hastalarda görülen aşırı yorgunluk ve mide bulantısı şikâyetlerinden kaynaklı, haşlanmış kereviz-ıspanak suyunu içememeleridir. Bu nedenle, kanser hastalarının radyoterapi ve kemoterapi daha sonrası yaşanan anemiye karşı uygulayabilecekleri en kusursuz bitkisel destekleyici kür avokado kürüdür.
Avokado öyle bir nimettir ki, bünyesinde bulunan demirin tamamı vücudumuz tarafından emilebilir. Avokadoya bu özelliği kazandıran heptulose etkin maddesini içeriyor olmasıdır. Anemi şikâyeti çeken herkese avokado kürünü önerebilirim. Bugüne kadar incelemiş ve araştırmış olduğum hiçbir meyve içerdiği demiri, böylesine güçlü bir biçimde vücuda kazandırmamaktadır. Meyvesinde bulunan folacin etkin maddesi antianemik özelliğe sahiptir.
Kendilerini yorgun hisseden kanser hastalarına haftada üç-dört kez avokado tüketmelerini tavsiye ederim.

Özel Video
İbrahim Saraçoğlu Avakado kürü

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
625 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS