Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

İbrahim Saraçoğlu Karaciğer Büyümesi Kürü

Hepatomegali olarak tanımlanan karaciğer büyümesi,karaciğerin normal büyüklüğünün fazlasına ulaşması sorunudur. Çeşitli faktörlerden dolayı karaciğer normal büyüklüğünün dışına ulaşır. Tek basına hastalık olmasa da kalp yetmezliği, karaciğer iltihaplanması ve kanser gibi hastalıkların habercisi olarak yorumlanır. Karaciğer büyümesine etki eden hastalığın tespiti ve tedavisi önemlidir. Etken hastalık tedavi edilmedikçe karaciğer büyümesi engellenemez. 

Genellikle belirti göstermeden gelişen karaciğer büyümesi, etmen hastalık belirtileri nedeni ile gözetim altına alınırlar. Yapılan araştırmalar neticesinde karaciğer büyümesi ortaya çıkar.

Bazı durumlarda hasta da karaciğer büyümesine bağlı olarak sarılık hastalığı gözlemlenir. Karnın sağ üst tarafında ağrı hissedilmesi en belirti sayılabilir.

Karaciğer büyümesine etki eden faktörler; Aşırı alkol tüketmek karaciğerlerde büyüme yapabilir. Karaciğerlerde aşırı yağlanması da karaciğer büyümesine etkendir.

Modern Otacı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu öncelikle hastaların hekimlerin verdiği tedavileri uygulamasını öneriyor. Öncelikle karaciğeri korumak için en başta alkol kullanımını azaltmaları hatta bırakmaları ve sigara kullanmamalarını tavsiye ediyor.

Bitkisel destek olarak ise karaciğer hastalarına maydanoz limon kürü öneriyor.  Maydanozu uzun yıllar araştıran Saraçoğlu, maydanozun rahat bir şekilde çalışmasını sağlayan mükemmel bir gücü olduğunu söylüyor. Maydanoz kürü, karaciğeri arındırarak karaciğerin daha sağlıklı çalışmasını sağlar.

Karaciğer yağlanmasına karşı Maydanoz kürü

5-16 tane taze doğal maydanozu mutfak robotuna veya blendıra elinizle biraz parçalayıp atınız ve üzerine yarım limon suyu ve yarım bardak su ilave ediniz. İyice karıştırdıktan sonra sabah kahvaltısından en erken on dakika önce aç karnına içiniz. Onbeş gün ara vermeden her gün sabah bu kürü uygulayınız ve onbeş günlük uygulamadan sonra bir hafta ara veriniz. Bir hafta aradan sonra tekrar onbeş gün aynı şekilde uygulayınız. Karaciğer yağlanması için bu kür sadece onbeş gün uygulanır. Bu küre ilaveten (paralel olarak) aynı günün akşam yemeklerinden iki saat sonra lavanta kürü de uygulanır. Kısaca, onbeş gün boyunca her gün sabahları aç karnına maydanoz-limon, akşam yemeklerinden iki saat sonra da lavanta kürlerinin uygulanması gerekir. Duruma göre kür tekrar edilebilir.

İbrahim Saraçoğlu Karaciğer Büyümesi Kürü

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
1,235 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi