Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

İbrahim Saraçoğlu - Meme Kanseri Için Bitki Kürü

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser ve kanserden ölüm nedenidir. Tüm jinekolojik tümörlerden 3 kat daha fazla görülür.

 
Kadınlarda çok yaygın bir hastalık olan meme kanserinin kesin nedeni hâlen bilinmemektedir.

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu, meme, rahim, lenf ve prostat kanserine karşı aslanpençesi kürü uygulanmasını tavsiye ediyor.

1 tutam kuru aslanpençesi alıp kaynamakta olan yarım litre kadar suya atın ve kısık ateşle 2 dakika kadar kaynatın. Kaynattıktan sonra 10 dakika demlensin ve soğuduktan sonra süzün.
 
Elde ettiğiniz bu kürü 1 gün arayla toplam 1 ay boyuınca 1 su bardağı kadar tüketin. Uygulama bittikten sonra 15 günlük bir ara verdikten sonra tekrar 6 ay kadar haftada 2 kez aslanpençesi kürü için.

Püf noktası, içerisine herhangi bir tatlandırıcı eklemeyin. Yemeklerden 1 saat kadar sonra tüketin.
Her gün taze olarak hazırlamaya özen gösterin.
 
Saraçoğlu'nun kanser tedavisine iyi gelen bu kürünün yanısıra Brokoli, kanseri yenmekte büyük fayda sağlıyor.
 
Meme Kanseri Riskine Karşı Panzehir: Brokoli
 
Brokoli; lahana, karnabahar, Brüksel lahanası ve şalgamla aynı aileden olan bir bitki türüdür. Son yıllarda ülkemizde salata ve yemeklerde tercih edilmeye başlayan brokolinin, kalın ve çiçekli sapları olmasının yanı sıra insan sağlığına oldukça yararlı bir sebzedir. A, C, E ve karotin bakımından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. 

Brokolinin antioksidan bakımından zengin olması da hücreleri serbest radikallere karşı koruyor. Özellikle bayanlarda fazla görülen meme kanserini önlemek adına “sülforafan“ zengini olan brokoli filizi tam bir panzehir görevi görüyor. Klinik çalışmalar brokolinin içerdiği koruyucu maddelerle özellikle meme kanseri üzerinde olumlu etkileri olduğunu kanıtladı.
 
Brokolinin tohumundan yeni çıkmış olan brokoli filizleri, erişkin bir sebzeye göre 50 kat daha fazla sülforafan taşımaktadır. Sülforafan maddesi hem kanseri hücrelerinin büyümesini engellemekle birlikte onları öldürebiliyor. Sülforafan maddesi, özellikle meme kanseri olan hastalardan kullanıldığında etkili sonuçlar alındığı görülmüştür. Meme kanseri ile mücadelede büyük bir rol oynayan brokolinin bu nedenle bilim dünyasına yararı çok büyüktür. Yapılan klinik araştırmalarında meme kanseri olan kadınlara brokoli, kıvırcık lahana, beyaz lahana ve karnabahar gibi besinler verilmiştir. Ve sonucunda meme kanseri riskinin %50 azalttığı ve kimilerinde ise tamamen iyileşme belirtisi gösterdiği görülmüştür. Ayrıca brokoli içerisinde bol miktarda göğüs kanseri riskini azaltan ‘indole‘ adlı bir madde içeriyor. Bu besin göğüs kanserine neden olan östrojen bozukluklarını engelliyor. Meme kanseri riskine karşı özellikle bayanların haftada 1 yada 2 kez brokoli tüketmeleri öneriliyor.

Aslında brokoli kendi başına oldukça faydalı bir bitki olduğu için sadece meme kanseri olan insanların değil herkesin tüketmesinde fayda var.
 
Brokolinin kanseri önleyici özelliği dışında diğer faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;
 
İçerdiği flavonoidler bakımından bağışıklık sistemini güçlendirmesi yönüyle bilinir.
 
Kansere karşı savaşan bir çok maddeyi içerisinde barındırır. Bu nedenle tam bir kanser düşmanıdır.
 
Kalp hastalıklarına yakalanmada ve kalp krizi riskini azaltıcı ve iyileştirici özelliği vardır.
 
Prostat kanserine karşı etkin bir rol oynar.
 
Bağırsak kanserini önler
 
Antioksidan etkiye sahiptir.
 
Vücudun hormon dengesini sağlayan bir sebzedir.
 
Ayrıca brokoli, lifli yapısı nedeniyle sağlıklı yaşam için haftada 1 kez tüketilmesi gereken bir besindir. Özellikle fazla kilolarından kurtulmak isteyen, diyen yapan insanların tercih ettiği bir besin maddesidir. Brokoliyi iyice yıkadıktan sonra, çay,çorba,yemek ve çiğ şeklinde salata olarak tüketebiliriz.

Özel Video
İbrahim Saraçoğlu - Meme Kanseri Için Bitki Kürü

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
721 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi