Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

İbrahim Saraçoğlu soğan kürü

Soğan kürü ve soğan suyu son günlerde İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki gibi şifalı bitkiler alanında bilgiler veren kişiler tarafından tavsiyelen yararlı kürlerdendir. Soğanın yararları göz önüne alındığında soğan kürünün, soğan suyu kürünün son derece yararlı olmasını beklemek son derece doğaldır.

Öncelikle bir uyarı ile konuya giriş yapalım, soğan kürü direkt olarak, hekime gidilmeden bir tedavi tekniği olamaz. Forumlarda ve yorumlara rastalayabileceğiniz diğer sitelerde soğan kürü kullanımı, aşırı kullanımı sonrasında rahatsızlanan kişiler olduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden bir rahatsızlığınız var ve soğan kürü kullanmak istiyorsanız ilk önce hekiminuza danışmanız gereklidir. Soğan son derece yararlı bir şifalı bitkidir yalnız herşeyde olduğu gibi kür biçiminde fazlası zarardır. Soğan suyu söktürücü özelliği sebebiyle böbrekleri yorabilir, hatta zarar verebilir, bu yüzden internette gördüğünüz bu ve buna benzer kürleri aşırıya kaçmadan tanı ve tedavi uygulama konusu ile ilgili tek yetkili kişiler olan hekimlarınıza danışarak kullanmanız öneri edilir. Sitemizde bitkilerin faydaları ve kullanım alanları ile ilgili yalnızca bilgiler verilmektedir, sitemizdeki yazılar bir tedavi niteliği taşımaz, ve hekime danışmadan kullanılması öneri edilmemektedir.

Soğanın Faydaları Nelerdir?

Soğan son derece yararlı bir şifalı bitkidir, yemeklerimizde sıkça kullandığımız soğan lezzetinin yanısıra şifa dağıtan özelliğiyle de bilinmektedir, soğuk algınlığına yararı gibi bilinen faydalarının yanısıra soğan suyu kürü olarak kullandığında adet düzensizliği için son derece etkili olduğu belirtilmekte olan bir şifalı bitki olarak karşımıza çıkmaktadır. Soğan, şifalı bitkiler arasında içerdiği vitaminler ve besleyici maddeler ile ön plana çıkmaktadır. Soğan b vitamini açısından son derece zengindir, c vitamini, kükürt, iyot, fosfor gibi vücuda faydalı maddeleri içerir bir nevi antibiyotik vazifesi görür. Yorgunluğu giderir ve bedene güç ve canlılık verir. İştah açıcı özelliği de vardır. İdrar sayesinde vücutta biriken su ve fazla üreyi dışarı atmaya yardımcı olduğu belirtilmiştir.. Soğan zayıflamaya da yardımcıdır, kilo verdirir, şişmanlığı önler, damar sertliğini de önler. Soğan şifalı bitkisi sinirleri yatıştırır, uykusuzluğa iyi gelir. Öksürüğü söktürücü etkisi ile de bilinir. Bir çok kanser hastalığına karşı vücudu koruduğu bilinmektedir. Bağırsak kurtları için de soğan kürü kullanmak mümkün. Soğanın böbrek taşı konusu ile ilgili iyi geldiği belirtilsede soğan suyu, adaçayı, maydanoz kürü gibi karışımların söktürücü özelliğe sahip oldukları için böbrekleri yorduğu bilinmesi gereklidir. Bu yüzden böbrek rahatsızlıkları olanlara öneri edilmez. Özellikle böbrek taşı olanların internetteki kürler, vb karışımları uygulamak yerine bu hususta eğitim almış tek yetkili tanı ve tedavi uygulayabilecek kişiler olan üroloji hekimlarına danışmaları, muayene olmaları gereklidir. Böbrek taşları günümüzde Türk hekimları tarafından pcnl-pnl perkutan ameliyatları ile sırttan 1-2 cm lik bir kesik açılarak alınabilmektedir, bu yüzden ilk önce üroloji hekimlarına gitmeniz öneri edilir.

Soğan Kürü ve Soğan Suyu Kürünün Faydaları Nelerdir?

Soğan kürü İbrahim Saraçoğlu tarifi ile sıkça duyulmaya yapılmıştır. Soğan kürü hakkında Ahmet maranki tarafından yazılmış çeşitli yazılar da vardır. Soğan suyu kürü kullanımı öncesi hekiminuza danışmanız öneri edilir. Kadın hastalıklarından olan polikistik over sendromuna da son derece yararlı olduğu belirtilmekte olan soğan suyu kürü, yumurtalık kistini yok etmeye yardımcı olduğu belirtilmiştir. Soğan suyu, erken menopoz, kısırlık, sancılı adet ağrıları, endometrioma çikolata kisti, sık ve fazla adet görme gibi bilhassa kadın hastalıklarına karşı soğan kürünün kullanıldığı da görülmüştür.

Soğan suyu nasıl yapılır? Evde nasıl hazırlanır?
İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki Soğan kürü ile ilgili tarifler vermişlerdir.

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü

Soğan Kürü Tarifleri

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Nasıl Yapılır?
Kürün yapılışı, ibrahim saraçoğlu soğan kürü hazırlamak için bir adet kuru soğanın kabuklarını soyup 4/5 parçaya böldükten sonra daha önceden hazırlayacağınız kaynatıldıktan sonra bekletilmiş olan aşağı yukarı 2 su bardağı kadar suyun içerisine koyduktan sonra bu karışımı aşağı yukarı 4-5 dakika kadar kaynatınız. Kullandığınız suyun klorsuz olması öneri edilir. Kaynattığınız soğan kürünün suyunu bir süre beklettikten sonra içmeye kafalayabilirsiniz(aşırıya kaçmadan) günde en çok bir bardak kadar tüketebilir. Hergün tüketmeniz netlikle öneri edilmez, böbrekleri yorabilir. Soğan suyunu taze olarak hazırlayıp ılık olarak tüketmeniz öneri edilir. Uzun süre beklemiş soğan kürü sularını tüketmeniz öneri edilmez. Soğuk soğan suyu tüketmeniz de öneri edilmez.

Ahmet Maranki Soğan Suyu Kürü

Ahmet Maranki Soğan Suyu Kürü Tarifi
Ahmet maranki soğan suyu kürü için akşam yatmadan önce yarım litre suya 1 adet soğanı ortadan parlayarak ya da bölüp sabaha kadar beklettikten sonra 1 bardak tüketilmesi belirtilmiştir.

Soğan suyu kürü için hangi tip soğanları tercih etmeliyim?

Şifalı bir bitki olan Soğan suyu kürü için orta boy bir soğan işinizi görecektir, soğan tipleri arasında kırmızı ve mor olan soğanlar yerine beyaz soğan tercih etmeniz gereklidir. Ayrıca soğanların taze olmasına dikkat etmelisiniz.

İbrahim Saraçoğlu soğan kürü

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
639 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi