Sağlık Tube Sağlıklı Yaşam - Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

İbrahim Saraçoğlu - Tüm Vücuttaki Egzamaya Karşı Bitkisel Kür

Egzama Nedir? Egzama bir çok çeşidi olan bir rahatsızlıktır. Ellerde, dirseklerde, diz kapaklarında çatlamalar veya kaşınmalar olarak görülür. Egzama hastalığının tıpta kesin olarak tedavisi yoktur. Fakat beyaz dut kurusuegzama için mucizevi bir şifa kaynağıdır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Egzama Tedavisinde hangi kürleri öneriyor: Prof. Saraçoğlu egzamaya karşı öncelikle beyaz dut kurusu kürünü, yetersiz kalması durumunda ise defne yaprağı kürünü önerir. Beyaz dut kurusu kürü veya defne yaprağı tedavisi ile egzama hastalığından kurtulabilirsiniz. İşte düzenli kullanımında egzamaları yok eden beyaz dut kurusu kürünün tarifi:

Egzama İçin Beyaz Dut Kurusu Kürü Nasıl Yapılır? (İbrahim Saraçoğlu Tarifidir.

El ve ayaklarda oluşan egzama için tarifini vereceğimiz bu kürü 5-6 defa uyguladığınızda %90 olumlu sonuç alacaksınız. Sizde egzama şikayeti yaşıyorsanız bu kürü mutlaka uygulayın.

Dut Kurusu Kürü Malzemeler:
* 1 avuç dolusu beyaz dut kurusu
* Yarım litre klorsuz su

 

Dut Kurusu Kürü Nasıl Hazırlanır?

İlk olarak yarım litre suyu kaynatın. Kaynadıktan sonra içerisine 1 avuç dolusu beyaz dut kurusunu atın. Dut kurularını attıktan sonra 6 dakika daha kısık ateşte ağzı kapalı bir şekilde kaynatmaya devam edin. 6 dakika sonra ocağın altını kapatın. Hazırlamış olduğunuz karışım ellerinizi yakmayacak sıcaklığa gelince ellerinizi, diz kapaklarınızı,ayaklarınızı veya dirseklerinizi bu suyun içinde 10 dakika bekletin. Dayanabildiğiniz kadar sıcaklıkta olması saha iyi olur. 10 dakika bu suda beklettikten sonra egzamalı bölgenizi sudan çıkarın ve 1 saat sonra durulayın.

3-4 kullanımdan sonra egzamaların iyileşme gösterdiğini görecekseniz. İyileşme gösterse bile son 1-2 kere daha 3 gün arayla kürü devam ettirin. Eğer 5-6 kullanımda egzamanızda hiç bir değişiklik yok ise vücudunuzda ki kaşıntı ve kızarıklıkların sebebi başka bir hastalığın belirtisidir.

Dut kurusu kürünü uyguladıktan sonra kızarıklık ve kaşıntılardan kurtuluyor fakat bir süre sonra kendini tekrarlıyor ise egzamanın başka bir türü ile karşı karşı kalmışsınız demektir. Bunun içinde yine İbrahim Saraçoğlu hocamızın önerdiği defne yaprağı kürü uygulamanızı öneririz.

Egzama İçin Defne Yaprağı Kürü Nasıl Yapılır? (İbrahim Saraçoğlu)

Malzemeler:

  • 1 avuç defne yaprağı
  • 2-2,5 bardak klorsuz su

Defne Yaprağı Kürü Nasıl Hazırlanır?

1 avuç defne yaprağını yaklaşık 2-2,5 su bardağı suyun içinde 10 dakika kaynatın. Egzamalı bölgenizi bu suyun içinde 10-15 dakika kadar bekletin. Suyun ısısı; ellerinizi yakmayacak şekilde dayanabileceğiniz bir sıcaklıkta olması gerekmektedir. Dut kurusu ve defne yaprağı kürünü birlikte uygulamayın. Eğer dut kurusu kürüolumlu bir sonuç göstermez veya egzama kendini tekrarlarsa defne yaprağı kürünü uygulayabilirsiniz.

Özel Video
İbrahim Saraçoğlu - Tüm Vücuttaki Egzamaya Karşı Bitkisel Kür

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
600 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi