Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Kadında Hamilelik Teşhisi

Pek çok kadın gebeyim denilince hamileliğinin ilk haftasını, gebe olduğunu anladığı hafta olarak algılar ve saymaya kafalar. Kadında hamilelik yani döllenme en son adet gördüğü tarihten 2 haftadan sonra oluşmaktadır. 2 haftadan daha sonra ise yumurtlama gerçekleştiğinden döllenme de bu zaman aralığında olur. Bu nedenle bebeğin rahme yerleşmesi 4 haftayı bulur.

Hamilelik Hesaplama

Bu bağlamda hamilelik hesaplama yaparken doğru bir biçimde yapmak için, son adet tarihinin ilk günü baz alınmalıdır. Bu hususta oluşabilecek karışıklığı ortadan kaldırmak için kaç aylık hamile olduğunuzu hesaplamanıza gerek yoktur. hamileliğinizin oluşumu bu sürece denk geldiği için son adet tarihinizin ilk gününden itibaren geçen zamanın hesaplaması gereklidir. Bu tarihten daha sonra geçen 7 günün sonunda tam bir haftalık hamile sinizdir.

Hafta Hafta Hamilelik

Gebelik döneminde hafta hafta gebelik ilk dört haftadan daha sonra gözlemlemeye ve değerlendirilir. Bunun sebebi ceninin rahme tam anlamıyla yerleşmesinin dördüncü haftaya denk gelmesidir. Hamileliğinizin oluşumu bu zamana denk geldiği için son adet tarihinizin ilk gününden itibaren geçen zamanın hesaplaması gereklidir

Kadında Hamilelik Teşhisi

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Gebelik Hamilelik
882 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS