Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Keçi Boynuzu Şeker Hastalığına İyi Gelir Mi?

Keçiboynuzu Nedir?

Keçiboynuzunun latincedeki adı Ceratonia’dır. Keçiboynuzu boyu 5-10 metre arasında değişen, kışın yapraklarını hiç dökmeyen ve yaz aylarında yeşil renkli çiçekler açan, siyah boynuz şeklinde meyvelere sahip bir ağaçtır. Keçiboynuzu Akdeniz’e kıyısı olan bütün ülkelerde yabani olarak yetiştiği gibi, meyveleri için özel olarak kültürleri de yapılmaktadır. Keçiboynuzu ağacının meyveleri, taze veya kuru meyveler, ilaç veya çerez şeklinde tüketilmektedir. Bunun yanı sıra, keçiboynuzu yaprakları ve dal budakları da kurutularak ya da su ile kaynatılarak kullanılabilmektedir. Keçibonuzunun içinde şekerler, karbonhidratlar, yağ, selüloz, tanen ve azotlu bileşenler bulunmaktadır ve bu meyvenin tazesi ishal yapar kuru olanı ise kabızlığa sebep olmaktadır. Ayrıca keçiboynuzu meyvesinin taze olanlarının idrar söktürücü etkisi de bulunmaktadır ve her iki çeşidi de sağlık açısından oldukça faydalı bir besindir.

Keçiboynuzunun Faydaları:

Şeker Hastalığı: Keçiboynuzu bitkisi, kanşekeri ve ardından da şeker oluşumu sırasında etkili kötü kolesterolü azaltmaktadır ve bu bakımdan da şeker hastalığına karşı önemli bir antioksidan görevi görmektedir. Bunun yanı sıra, keçiboynuzu bitkisi ile şeker hastalığının getirdiği halsizlik ve sürekli uykunun da önüne geçmek mümkün olmaktadır.
Kabızlık: Hazımsızlık ve kabızlık sorununa karşı keçiboynuzu bitkisi oldukça faydalıdır. Keçiboynuzu bitkisinin müshil etkisi sayesinde bağırsakların hızlı bir şekilde çalışması sağlanmaktadır ve kabızlığın yok olması ile vücudu rahatlatmaktadır.
Selülit: Keçiboynuzu bitkisinin içinde A, B ve e vitaminleri bulunmaktadır. Bu vitaminler selülit oluşumuna neden olan faktörlere karşı vücudu korumakta ve selülit oluşumunu ortadan kaldırmaktadır.
Romatizma: Keçiboynuzu bitkisinin içinde bulunan A vitamini sayesinde kemik yapısı güçlenmektedir. Keçiboynuzu bitkisi bu sayede kireçlenmenin de önüne geçerek romatizmayı engelleyeceği gibi romatizması olan hastalarında romatizmal ağrılarını ortadan kaldırabilmektedir.


Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
623 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS