Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Kolesterol Yüksekliği Belirtileri Nelerdir? İbrahim Saraçoğlu

Kolesterol Yüksekliği Belirtileri

Kolesterol Yüksekliği Belirtileri, Kolesterol sağlıklı bir insanda kişinin vücuduna yetecek miktarda karaciğerde üretilmektedir. Fakat birçok kolesterol yapan yiyecek içerisinde bu proteini bolca bulundurur. Üstelik bu yiyecekler birçok insanın severek yediği besinlerdir. Bu nedenle insanların sağlıksız ve düşüncesiz bir şekilde beslenmeleri kolesterolün yükselmesine neden olmaktadır. Yükselen kolesterol, kişilerin vücudunda iyi ya da kötü bir şekilde birçok belirtiler göstermektedir. Bu belirtiler genellikle ufak tefek belirtiler olduğu için insanlar genellikle bu belirtileri çok fazla umursamazlar. Fakat bir süre sonra yüksek kolesterol öncelik kalp ve damarlar olmak üzere birçok organda sıkıntılar yaparak kişinin doktora gitmesine sebep olur. Kişi herhangi bir organın ağrısı ile ya da sık kalp sıkışmaları şikayeti ile doktora gittiğinde kolesterol seviyesinin çok yüksek olduğunu öğrenmektedir. Doğmamış yağların yani hayvansal yağların tüketilmesi kolesterol belirtilerinin vücudunuzda belirmesine neden olacaktır. Aslında yüksek kolesterol hastalık değildir. Çünkü kolesterol kişide herhangi bir rahatsızlık vermez. Fakat kişiye yaptığı zararlar ile birlikte birçok soruna neden olur. Bu nedenle kolesterol yüksekliği belirtileri görülen kişiler kesinlikle bu belirtileri göz önüne alarak gerekirse bir sağlık kuruluşuna gitmeyi ihmal etmeyiniz.

Kolesterol kişinin kan damarlarında birikme gösteren ve bir yağa benzeyen maddedir. Aslında kolesterol insan vücudunun olmazsa olmazlarındandır. Yüksek kolesterol belirtisi kişinin bu damarlarındaki kolesterolün yükselmesi ile kanın yavaşlaması ve damarların sertleşmesi ile kalp krizlerine neden olur. Böylece kişide kalp krizleri görülebilir. Bunun yanında kanda bulunan yağ oranı kolesterol nedeni ile oldukça artar. Bu da kanın koyulaşmasına neden olur. Bu durum insan vücuduna belirti olarak genellikle cilt yüzeyinde belirtiler göstermektedir. Cilt yüzeyinde kabarıklıklar ve siyah lekeler kişinin yüksek kolesterolünün oluğunun açık bir göstergesidir. Bu nedenle cildiye uzmanına giden hastaların bazılarında kolesterol sorununun olduğu anlaşılmaktadır. Diğer bir kolesterol yüksekliği belirtisi olarak sürekli olarak kişiye inmeler iniyorsa ya da kişide damar tıkanıklıkları gözlemleniyorsa bu durumda kişide kolesterol seviyelerinin kesinlikle yapılan testler ile ölçülmesi gerekmektedir. Aksi halde bu durum daha birçok kalp sorununu getirecektir. Tüm bu durumların yanında kişide kan akışının yavaşlamasına bağlı uykusuzluk, baş dönmesi, yorgunluk gibi sorunlar baş göstermektedir. Bu gibi durumlar birçok hastalıkta meydana geldiği için bu belirtilerle başka hastalıkları ayırt etmeniz oldukça zordur.

Kolesterol Yüksekliği Belirtileri


Kişide şeker hastalığı oluşması durumunda bu kişinin kesinlikle kolesterol testleri yaptırması gerekmektedir. Bu hastalığa yakalanan birçok kişide yüksek kolesterol belirmektedir. Kişideki mide bulantısı ve iştahsızlık problemleri yine kolesterolün yükselmesine etki eden durumlardandır. Özellikle yaşı ilerlemiş kişilerde görülen iştahsızlık ve halsizlik problemlerinde kişilerde yapılan testler sonucunda bu durumun kolesterol yüksekliği belirtileri olarak meydana geldiği ortaya çıkmıştır. Bu tür belirtilerle insanlar yüksek kolesterol olduğunu anlayabilirsiniz. Fakat bazı insanlar yüksek kolesterolü bu şekilde anlayamazlar. Çünkü yüksek kolesterolün belirtiler bazen diğer hastalıklarla aynı belirtiler olmaktadır.

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
644 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS