Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Mide Bulantısı, Baş Dönmesi Ve Halsizlik İçin Bitkisel Tedavi

Baş dönmesi için uygulanabilecek doğal tedavi yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

1. Su

Su, baş dönmesi kurtulmak için tüketilebilecek temel unsurlardan biridir. Dehidrasyon baş dönmesinin en önemli belirtilerden biridir ve bu nedenle dehidrasyonun önüne geçmek gerekmektedir. Bu da bol su içerek sağlanır.

2. Baş Ağrısına Zencefil Kürü

Zencefil genel olarak içerdiği teskin edici ve yatıştırıcı bitkisel enzimler nedeniyle uyuşturma kabiliyeti olan etken madde içeren ilaçların yol açtığı baş dönmesine karşı yararlıdır. Çalışmalar zencefilin uyuşturucu sorunu karşısında etkili sonuçlar doğurduğunu kanıtlamıştır. Ham zencefil çiğnemek ya da zencefil çayı şeklinde tüketmek bu sorunun tedavisi için yeterli olacaktır. Bu tedavi ile kan dolaşım hızı arttırılarak baş dönmesinden kurtulmak mümkündür. Uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak için bitkisel çözüm kürü arayanlara da zencefil kürü yapmalarını öneriyoruz.

3. Nefes almak

Baş ağrısına neden olabilecek bir başka neden ise kan dolaşımı hızıdır. Kan dolaşımının yavaşlaması ya da gereğinden daha hızlı olması damarlarda baskı oluşmasına ve baş ağrısına sahip olunmasına neden olabilir. Bu durumda kan dolaşımı normale döndürülmesi gerekmektedir. Kan dolaşımını normale döndürebilecek en iyi yöntem ise derin nefes almaktır. Düzenli olarak yapılan derin nefes alma egzersizleri baş ağrılarından kurtulmak için ideal bir yöntemdir.

4. Hint Bektaşi üzümü ve kişniş tohumuHer iki malzemenin de birlikte kullanılması baş dönmesi için müthiş bir bitkisel çözüm olarak bilinmektedir. Hint Bektaşi üzümü zengin bir A vitamini ve D vitamini deposu olan bir besindir. Bu besinle beraber kişniş tohumunun hamur haline getirilerek kullanılması gerekmektedir. 2 tatlı kaşığı kişniş tohumu ve bir bardak suyun içerisine eklenerek iyice karıştırılır. Karışım bir gece boyunca bekletilir. Ertesi sabah kişniş tohumlarının içerisine Hint Bektaşi üzümleri de eklenerek hamur haline gelene kadar iyice ezilerek yoğurulur. Mevcut baş dönmesi tedavi edecek ve nedenleri ve belirtileri baş dönmesi, gelecekte önleyecektir.

5. Badem ve kabak çekirdeği

Baş dönmesine karşı uzun süreli bir tedavi istiyorsanız, bu çok iyi bir çözümdür. 3 çorba kaşığı buğday ile birlikte 12 badem ve 3 4 adet kabak çekirdeği temin edilir. Bu malzemeler karışık bir şekilde bir kase suyun içerisine konur ve gece boyunca bu suda ıslanması beklenir. Ertesi gün bu malzemeler ezilerek hamur haline getirilir ve içerisine bir çay kaşığı karanfil tozu karıştırılarak iyice yoğrulur. Karışım hamur halini aldıktan sonra 2 su bardağı sütün içerisine konarak iyice karıştırılır. Küçük bir tatlılık eklenmesi için içerisine bir çay kaşığı bal da eklenerek iyice karıştırılabilir.

6. Konsantrasyon

Baş dönmesi vücuttaki bazı dengelerin bozulmuş olduğuna işaret edebilir. Bu yüzden baş dönmesi ile beraber mide bulantısı, kusma ve benzeri durumlar da yaşanabilir. Bu durumda baş dönmesinden kurtulmak için hareketsiz nesnelere odaklanılması yardımcı olabilir. Bu işlemin daha etkili olabilmesi için dik bir şekilde oturarak arkaya yaslanmak gerekmektedir. Bu şekilde sabit bir nesneye odaklanıldığında baş dönmesinden kurtulmak mümkündür.

7. Limon

Baş dönmesi için en iyi bilinen ve en güvenilir ev çarelerinden biri limon suyudur. Diğer ilaçlara ve doğal tedavi yöntemlerine kıyasla oldukça basit, etkili ve hızlı bir şekilde vücuttaki glikoz düzeyini arttırır. Bu da baş dönmesinin nedenlerin biri olan kan dolaşımını düzene sokar. Sadece bir bardak suya yarım limon sıkılır ve ardından içerisine 1 tatlı kaşığı bal eklenerek iyice karıştırılır ve içilir.

8. Fesleğen

Fesleğen, eski bir ev ilacıdır ve cilt sağlığı gibi birçok bölgenin sağlığının korunmasında etkili bir kür olarak kullanılır. 3 4 adet fesleğen yaprağı bir bardak sütün içerisine konur ve bir süre boyunca süt kaynatılır. Bu karışım her gece yatmadan önce içilir. Bu tedavi ile çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilecek baş dönmesi durumundan kurtulmak mümkündür.

9. Sarımsak

Sarımsak daha çok beslenme planına dahil edilerek kullanılır. Bunun dışında ezilmiş sarımsak dişleri bir bardak suyun içerisinde 3 4 adet karanfil yaprağı ile beraber kaynatılır. Kaynadıktan sonra 5 dakika kadar demlenmesine izin verilir. Ardından karışımın biraz ılınmasını beklenir ve tüketilir. Bu karışım kan dolaşımı üzerinde çeşitli etkiler sağlayarak baş dönmesinin engellenmesine yardımcı olur.

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
656 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS