Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Nasıl Temiz ve Hijyenik Olunur

Temizlik ve hijyen, her dinde, her görüşte veya her insanın kişisel olarak saygısında barınan bir duygudur. Her insan temiz ve hijyenik olmak ister. Elbette buna bağlı olarak, her insan çevresinde bulunan kişilerin de temiz olmasını istemektedir.

Temiz olmak, yalnızca ellerini yıkamakla veya yıkanmış kıyafetlerin giyilmesi ile mümkün olmamaktadır. Temizlik, kişinin yaşadığı ortamı temiz tutması, ellerini sürekli yıkaması veya sürekli duş alması gibi pek çok görevi yerine getirmesi ile mümkün olabilmektedir.

Eğer temiz ve hijyenik bir kişi olmak istiyorsanız, mutlaka sık sık duş almalı, her zaman ellerinizi yıkamalı, mümkün olduğunca peçete kullanmalı ve kişisel bakımınıza dikkat etmelisiniz. Toplum içerisinde temiz kokmak için aşırı parfüm kullanımından kaçınmanız da önemli bir gerekliliktir.

Nasıl temiz olunur? Nasıl hijyenik olunur? ve Nasıl temiz bir insan olabilirim gibi pek çok sorunun cevabını yazımızda yer alan maddeleri yerine getirerek öğrenebilirsiniz.

1. Dışarıya çıktığınızda dikkatli olun

Pis ortamlardan uzak durun ve olabildiğince kirli yerlere dokunmamaya çalışın. Böylece vücudunuzu temiz tutabilir ve daha az kirlenebilirsiniz. Bu konuya dikkat etmeniz çok önemlidir.

2. Ellerinizi yıkayın

Tuvalet ihtiyacınızı giderdikten sonra, bir yerden kapalı bir mekana geldikten sonra veya ellerinizi pis hissettiğiniz zaman ellerinizi yıkayın. Her zaman bunu yapın, böylece alışkanlık haline getirebilirsiniz.

3. Sık sık duş alın

Güzel kokmak için boğucu parfümler sıkmak yerine duş almanız, temizlik açısından daha başarılı bir insan olmanızı sağlayacaktır.

Özel Video
Nasıl Temiz ve Hijyenik Olunur

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Genel Sağlık
882 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi