Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU Hayat Kürleri Sedef Hastalığı Için Bitkisel Kür

En doğru tedavinin doğru beslenmek olduğunu söyleyen Prof. DR. İbrahim Saraçoğlu, hastalıktan kurtulmanın da mümkün olduğunu bunun için ise sakin ve huzurlu bir yaşam tarzını benimsemenin birinci kural olduğunu belirtti.

İşte Saraçoğlu'nun sedef hastalığı ile ilgili açıklamaları:

SEDEF HASTALIĞININ ETKENLERİ NELERDİR?

Bağırsaklarımızda yaşayan yaklaşık 30 bin çeşit bakteri Sedef hastalığının sebebi olabilir. Bunlardan kötü diyebileceğimiz bakteriler, iyi olan bakteriler gibi toksin salgılar. Bu toksinlerin vücut tarafından emilmemesi gerekir. Fakat eğer emilim gerçekleşirse bu durum sedef hastalığını tetikleyebilir.

SEDEF HASTALIĞINDAN KAYNAKLANAN KAŞINTI NASIL GEÇER?

Bu kaşıntının çaresinin çekirdekli siyah kuru üzüm olduğunu belirten Saraçoğlu kaşıntıları büyük ölçüde dindirecek bir üzüm kürü tarifi verdi.

ÜZÜM KÜRÜ TARİFİ: Çekirdekleri çatlayana kadar havanda ezilen 10-15 tane çekirdekli siyah kuru üzüm kürü günde 2 defa tüketilebilir. Sedef hastalığından kaynaklanan kaşıntılarda bu kür ile gözle görülür bir iyileşme sağlabilir.

ŞEKER HASTALARI ÜZÜM KÜRÜNÜ UYGULAYABİLİRMİ?

Şeker hastalarının siyah üzümü tüketmeleri sakıncalıdır. Sedef hastası olan diyabetliler üzüm yerine 20-25 tane siyah kuru üzüm çekirdeğini havanda ezerek kullanabilir. 

SEDEF HASTALIĞINA NE İYİ GELİR?

ÇÖREOTLU KÜR TARİFİ
: 3 çay kaşığı çörekotu havanda ezilerek 1 kaşık yoğurtla karıştırılıp sabah akşam tüketilebilir. Bu kür sürekli olarak uygulandığında gözle görülür bir iyileşme sağlayacaktır.


LAVANTA ÇAYI: 1 tatlı kaşığı lavanta (7-8) dakika kaynatılıp akşam uyumadan önce içildiği takdirde sedef hastalığına iyi geldiği gibi rahat uyumanızı sağlar.1 ay lavanta çayını kullandıktan sonra 1 ay süreyle de karabaş otu çayı içildiği taktirde sedef hastalığında gözle görülür şekilde iyileşme sağlar.

AVUÇ İÇİNDEKİ ÇATLAMALAR SEDEF HASTALIĞI BELİRTİSİ MİDİR?

Avuç içinde oluşan çatlamalar sedef değil egzama belirtisidir. Bunun için 1-2 avuç beyaz dut kurusu 10 dakika kadar kaynatılacak, yakma derecesinde sıcakken ellerinizi içinde 20 dakika bekletilecek. 1 saat sonra sadece suyla yıkanılabilir. Bu kür iki günde bir uygulanabilir.

SEDEF HASTALIĞINI TETİKLEYEN BESİNLER NELERDİR?

Sedef hastası olanlar domates, portakal suyu, greyfurt suyu, turşu, sarımsak acı baharat gibi besinlerden uzak durmalılar.

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
889 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi