Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Safra Kesesi Taşı Eritme İbrahim Saraçoğlu

Safra kesesi karaciğerin alt kısmında bulunan torba şeklinde organımızdır. Karaciğerden salgılanan bu keseden geçerek, depolanıp, yoğunlaştırılıp ve gerekli aralıklarla oniki parmak bağırsağına safra salgılanıyor. Safra kesesinde biriken safranın suyu emilerek yoğunluğu da artıyor. Safranın içinde yer alan bileşenler zamanla artıp azalıyor. Zamanla safranın tortulaşmasına yol açıyor.

Bazı nedenlerden, yada bilinmeyen nedenlerden dolayı vücudun doğal olarak ürettiği safra çamuru zamanla safra taşı oluşumuna neden olur.

Safra kesesinde taşlarının bitkisel yollarla eritilmesi ve düşürülmesi mümkün olmuyor. Ancak taş oluşumunu önlemek ve küçük taşların düşürülmesinde yardımcı olmak için de bitkisel destekler uygulamanın bir zararı bulunmuyor.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kitaplarında bazı böbrek hastalıkları ile ilgili tedaviye yardımcı olmak için kimyon baharatının faydalarından söz ediyor.

İbrahim Saraçoğlu, 3 çay kaşığı kimyon tohumu çok az çatlatın ama ezilmeyin. Çünkü ezerseniz kısa sürede oksitlenir. 1 bardak suda 5 dakika kaynatın, ılınınca suyunu 4-5 gün için, diyor.

Keten yağı içilmesi taşları ve kumları eritiyor. Keten yağı bu şekilde hazırlanıyor.

*1/2 Fincan saf zeytinyağı,

*1/2 fincan limon suyu,

*1/2 fincan keten tohumu yağı,

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırın. Sabahları aç karnına için. İçtikten sonra, 30 dakika sağ tarafınıza, 15 dakika sol tarafınıza, 15 dakika yine sağ tarafınıza yatıp, bekleyin.

Safta kesesi taşlarının düşürülmesine kırkkilitotu çayı, melisa çayı ve mısır püskülü çayı içmek fayda sağlayacaktır.

Çekirdekli tohumluk salatalığı, kabuklarıyla birlikte, blendırdan geçirin. Suyunu çıkarın. Her yemekten önce, 1 er çay bardağı için. Çok fayda sağlar. Bu bitkisel kürleri 20 gün boyunca uygulayın

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
1,017 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi