Sağlık Tube
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Tere Otunun Faydaları Prof Saraçoğlu

Tere Otunun Faydaları Nelerdir?
Faydalarını tam olarak çok da iyi bilmediğimiz bu şifalı bitki genellikle çeşit çeşit salataların yapıldığı, yemek kültüründe bolca salataların tercih edildiği Akdeniz ülkelerinde kolaylıkla yetiştirilmektedir. Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin salata kültürünün geliştiğini hemen hemen herkes bilir. Bu ülkelerde yaşayan insanlar genellikle salata tüketmeyi çok sever. Bu yüzden de çeşitli bitkilerle çeşit çeşit salatalar hazırlarlar. İşte tere de bu bölgelerdeki salatalarda sıkça tercih edilen bir bitkidir.

Hurf ismiyle anılabilir. Ayrıca yörelere göre birçok faklı isim de alır. Çok eski zamanlarda habbürreşad ismiyle de bilinirdi. Bağırsakları yumuşatır. Vücut ısısını dengeye getirir. Adet kanamasını söktürme özelliği de vardır. Cinsel isteği arttırıcı özelliği de vardır. Ayrıca çok eski zamanlarda bu şifalı bitki ile kirlenen ve yağlanan saçlar yıkanırdı. Kirli saçları temizleyici özelliği de vardır. Ayrıca saç dökülmesini de engeller. Saçların daha bakımlı olmasına yardım eder ve kolay uzamasını sağlar.

Metabolizmayı hızlandırır. Bu sayede kilo almayı engelleyici bir yapısı vardır. Böbrek taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Şeker hastalığı yani diyabet rahatsızlığı olan kişilerde bolca bu şifalı bitkiden tüketmelidir. Şeker hastalığı olanlara büyük fayda sağlar. Basur yani hemoroid rahatsızlığını da geçirici etkisi vardır. Çıbanların kolay geçmesine yardım eder. Nefes darlığı olan kişilere de iyi gelir.

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
753 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS