Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Yüksek tansiyona ne iyi gelir?

Tansiyon karın kalp tarafından pompalandıktan sonra damarlar içindeki dolaşım hızı olarak bilinir. Bu dolaşımın hızı çok yüksek olmasına yüksek tansiyon yani hiper tansiyon denilir.

Yüksek tansiyon artık günümüz hastalıkları arasında yerini almış ve olabildiğince da çok sık rastlanılan bir hastalık olmuştur. Bunun başlıca sebebi aşırı yorgunluklar, uykusuzluklar, sorunlu beslenme ve aşırı gerilimtir. Alkol kullananlar, aşırı tuzlu yiyenlerde de yüksek tansiyona rastlanır.

Yüksek tansiyonu olanlar, kesinlikle hekim kontrolüne girmeleri gerekir. Ancak hekim tedavisi ile beraber bitki ve besinlerden faydalanılarak da yüksek olan tansiyon düşürülebilir. Halk arasında İdeal kullanılan limon tansiyonu düşürür. Ayrıca sarımsak da yine toplum arasında en fazla bilinen tansiyon düşürücü besinlerdendir.

Bunlarda diğer kurutulmuş karpuz çekirdeğinin de tansiyonu düşürücü etkisi vardır. Ancak uzun süre kullanılmaması tavsiye edilir. Bu besinler dışında yüksek tansiyona iyi gelebilecek besinler sıralayacak olursak muz, kereviz, Hindistan cevizi suyu, acı biber ve soğan suyu da tansiyonu düşürdüğü kanıtlanmıştır.

Yüksek tansiyona ne iyi gelir?

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Genel Sağlık
10,753 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi