Sağlık Tube Sağlıklı Yaşam - Sagliktube.Com
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Zayıflatan Meyve Avakado Ve Avakadonun Faydaları

Avokado

Enerji değeri yüksek bir meyve olan Avokado yağ ve protein açısından da oldukça zengindir. Ayrıca bolca miktarda A ve E vitamininin yanında B grubu vitaminleri ve potasyum şeklinde mineralleri içinde barındıran besleyici bir besindir.
Vücut dokularının ve cildin yenilenmesine destek verir. Yaraların iyileşmesine katkıda bulunur. İyi bir hücre koruyucu ve antioksidandır. Bağışıklık sistemini sağlamlaştırır. Kansere karşı koruyucudur. Kalp ve damar sağlığı açısından da yararlıdır.
Avakadonun Kabızlığa karşı etkili, bağışıklık sistemini güçlendirici özellikleri bulunmaktadır. İçerdiği doymamış yağ asitleri kanda kolesterolün yükselmesini önler dolayısıyla Kalp ve damar hastalıkları için en iyi naturel ilaçtır.
Avakado, vücutta toksik maddeleri etkisiz hale getirerek, yaşlılığa yol açan zararlı maddeleri yok eder. Dolayısıyla yaşlanma sürecini yavaşlatarak hastalıkları önlemede önemli rol oynar.
İçeriğinde bulunan protein, mineral ve vitaminler küçük çocukların ve hamile hanımefendilerin dengeli ve sağlıklı beslenmelerinde çok lüzumlu olan maddelerdir. Avakado, vücudun karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmasında düzenleyici olarak vazife yapar.
Avakado tam olgunluğa toplandıktan sonra erişir. Lezzetini idrak etmek için olgunlaşmasını beklemek gerekmektedir.
Avakadoyu derhal tüketmek üzere satın alacaksanız, yumuşak olanı seçmeniz gerekir.

Avokadonun Faydaları

Varlıklı vitamin ve mineraller içeriği sebebiyle yetersiz beslenenler için önemlidir.
A, C ve E vitamini bakımından zengindir.
Lutein ve Glutathion benzer biçimde antioksidanlar içerir.
Kalp ve damar sağlığını korur. Kalp damarlarının daralması ve tıkanmasını önleyici özelliktedir.
Kandaki kötü kolesterolü düşürücü tekli doymamış yağlar ihtiva eder.
Diğer meyvelere gore daha fazla protein ihtiva eder.
Asparagin, aspartik asit, glutamin ve glutamik asit gibi serbest aminoasitlere öteki meyvelerden daha çok oranda haizdir.
Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.
Yangı giderici ve nemlendirici özelliğiyle avokado yağı egzema ve sedef sorunları için faydalıdır.
Üreme sisteminin sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur.
Haiz olduğu doymamış yağ asitleriyle kolesterolün yükselmesini önleyici etkiye haizdir.
Avokadonun yararları arasında varlıklı demir içeriğiyle kansızlığı önleyici etkisi de bulunur.
Haiz olduğu protein, vitaminler, mineraller sayesinde, küçük çocukların ve hamile hanımların sağlıklı beslenmesinde yararlıdır.
100 gram avokado yaklaşık olarak 165 kaloriye haizdir.
Avokadoda bulunan 14 mineral hücre yenilenmesini sağlamakta. Dolayısıyla yaşlanmaya neden olan zararlı toksinleri vücuttan atarak yaşlanmayı yavaşlatmakta ve cildi yıllara karşı korumaktadır.
Avokado %30 oranında barındırdığı doymamış yağ miktarı nedeniyle vücuttaki kolestrolün artmasını önler. Kalp ve damar hastalıklarında doğal bir şifa kaynağıdır. Ülser üzerinde iyileştirici etkiye haizdir.
Avakadonun içinde A, B1, B2, B3, B6, C, E, K vitaminleri, fosfor, magnezyum, demir, potasyum, kalsiyum ve çinko gibi mineraller bulunmaktadır.
Aynı zamanda mutluluk hormonu olan seratoninden ötürü ruh sağlığımıza da en az beden sağlığımıza olmasıyla birlikte yararlıdır. İçerdiği yüksek potasyum dinçlik verir ve insanı depresyona sokan uyuşukluluk ve rehaveti üzerinden atar.
Bağışıklık sistemimizi güçlendiren, kandaki alkalin dengesini sakınan ve kandaki kırmızı kan hücrelerini icra eden avakado hem de bir demir kaynağıdır.

Yüksek gıda değeriyle bilinen avokado yeşil kabuklu, yenilen kısımları açık yeşil, iri çekirdekli bir meyvedir. Genel olarak Akdeniz iklim kuşağına dek olan bölgelerde yetişir.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: İbrahim Saraçoğlu
389 İzlenme

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS
sahibinden satılık arsa Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ankara şehir hastanesi randevu bursa şehir hastanesi doktorları adana şehir hastanesi randevu alma elazığ fethi sekin şehir hastanesi manisa şehir hastanesi